Logo Legnica24h.pl
Reklama

Festiwal „No War! – Make music!” w Legnicy. LAiK zaprasza na 3 dni koncertów

W dniach 8, 9 i 10 września w Legnicy odbędzie się Festiwal „No War! – Make music!”. Na scenie zobaczymy wykonawców reprezentujących różne gatunki muzyczne, od mocnych brzmień rockowych po poezję śpiewaną.

© Materiały prasowe / LAiK

Wystąpi m. in. ex-wokalista Dżemu Jacek Dewódzki, Maria Nefeli, Śpiewy Śródziemia (piosenki zaczerpnięte z powieści "Władca Pierścieni") czy duet Stanisław Marinczenko i Janusz Kasprowicz (Projekt Volodia). Dochód z imprezy będzie przeznaczony na pomoc humanitarną dla Ukrainy.

Każdy dzień festiwalu to nowe propozycje muzyczne. Czwartek stanie się muzyczną ucztą dla fanów muzyki Dżemu, gdyż festiwal rozpocznie wieloletni wokalista formacji Jacek Dewódzki. Koncert składa się z utworów Dżemu, późniejszych kompozycji Dewódzkiego oraz rockowych coverów. Wstęp wolny.

Piątkowy koncert to obowiązkowa propozycja dla fanów rocka, punka i bluesa.

"Czeka nas m. in. drugi koncert Dewódzkiego, występ legnickiego coverbandu Alice in Wonderland, rockowego The Diler, mocne brzmienia Royal Beggars i Marii Nefelii, która podczas imprezy zaplanowała promocję nowego teledysku "Tu Stacja Warszawa" (zwiastun teledysku w czwartek, premiera w piątek). Piosenka jest głosem sprzeciwu muzyków wobec bestialskiej agresji rosji na Ukrainie. Zobaczymy także pokaz akrobatyczny i fire show (taniec z ogniem) grupy aktorskiej "Wernisaż", która w teledysku występuje" - mówi Dawid Stefanik ze Stowarzyszenia Legnica Aktywnie i Kreatywnie.

Sobota dedykowana jest natomiast fanom poezji śpiewanej, muzyki bardowskiej (Kaczmarski, Wysocki) oraz miłośnikom twórczości Tolkiena. Będziemy mogli m .in. zobaczyć zjawiskowy projekt muzyczny Śpiewy Śródziemia zespołu Za Progiem, który wierne tłumaczy na język polski wiersze i piosenki zaczerpnięte z powieści "Władca Pierścienia" oraz skomponował do tekstów Tolkiena klimatyczną muzykę. Całość jest wykonana na licznych instrumentach i czterech wolakach w teatralnej scenerii.

Usłyszymy także Michała Jaworskiego z Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego, Pudełko Zapałek, nieobliczanego muzycznie Bartosza Badtke oraz duet Stanisława Marinczenko i Janusza Kasprowicza (lider Projektu Volodia), który w języku polskim aranżuje utwory Włodzimierza Wysockiego, Leonarda Cohena, Toma Waitsa, Tiger Lillies oraz śpiewa własne kompozycje.

Festiwal 8 września o godz. 19.00 rozpocznie plenerowy koncert Jacka Dewódzkiego i Pawła Nawrockiego w ogródku gastronomicznym Ministerstwa Wódki i Śledzia. Na imprezie odbędzie się także promocja nowego teledysku Marii Nefeli "Tu Stacja Warszawa".

9 i 10 września koncerty odbędą się w klubie Spiżarnia przy ul. Piastowskiej 1 (wstęp cegiełka w kwocie minimum 10 zł).

Piątek, 9 września - start godz. 19.00

 • Jacek Dewódzki
 • Diler Music Band
 • Alice in Wonderland
 • Royal Beggars
 • Maria Nefeli
 • premiera teledysku Marii Nefeli "Tu Stacja Warszawa"
 • grupa teatralna "Wernisaż": pokaz akrobatyczny/pokaz fire show

Sobota, 10  września - start godz. 19.00

 • Yanistan - Janusz Kasprowicz i Stanisław Marinczenko
 • "Śpiewy Śródziemia" Za Progiem
 • Bartosz Badtke
 • Michał Jaworski
 • Pudełko Zapałek        

Na koncertach przewidziane są licytacje charytatywne. Pod młotek pójdą m.in. vouchery, rękodzieła, biżuteria, obrazy czy płyty, książki i koszulki znanych artystów i sportowców.  Rozstawiony będzie także bazarek, na który będzie można kupić m.in. przekąski i słodkie wypieki, liczne rękodzieła, książki, płyty, zabawki, unikatowe plakaty i wiele, wiele innych rzeczy.

Cegiełki w cenie minimum 10 zł na koncerty 9 i 10 września będą dostępne od 31 sierpnia w: Sklepik z Marzeniami (ul. Najświętszej Marii Panny 14 a-d), Klub "4pokoje" (ul.  Młynarska 7) i Ministerstwo Wódki i Śledzia (ul. Rynek 34).

Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na pomoc walczącej Ukrainie.

"Prawdopodobnie będzie to zapatrzenie dla szpitali. Jednak sytuacja jest dynamiczna, monitorujemy ją. Mamy doświadczenie w organizacji tego typu pomocy i  wiemy, że decyzja musi zostać podjęta dopiero na początku września. Tak aby pomoc była jak najbardziej przemyślana i skuteczna" – zapewniają organizatorzy wydarzania.

Wydarzenia organizuje Stowarzyszenie Legnica Aktywnie i Kreatywnie we współpracy z klubem Spiżarnia, Ministerstwem w Legnicy, Fundacją „Otwarta Droga” i Akademickim Liceum Ogólnokształcącym. Partnerzy strategiczni wydarzenia: Browar Książęcy, Centrum Druku 4Kolory i Twoja Dobra Energia.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.