Logo Legnica24h.pl
Reklama
Allatonce jaworska hurtownia wielobranżowa
Collegium Witelona

Wokalista Dżemu Jacek Dewódzki otworzy w czwartek na legnickim rynku festiwal No War! - Make music!

Już 8 września o godz. 19.00 rusza trzydniowy festiwal charytatywny „No War! – Make music!” w Legnicy (8-10 września). Imprezę rozpocznie koncert w ogródku gastronomicznym Ministerstwa Śledzia i Wódki na legnickim rynku.

© Materia??y prasowe / LAiK

Podczas czwartkowego koncertu otwierającego festiwal usłyszymy trzech wykonawców. Zagra m.in. Jacek Dewódzki -  drugi wokalista legendarnego zespołu Dżem, kompozytor, autor tekstów, gitarzysta, laureat potrójnej platynowej płyty za całokształt działalności grupy Dżem, gwiazda telewizji POLSAT w programie "All Together Now". Dewódzki aktualnie tworzy i komponuje w kilku formacjach, a w Legnicy wystąpi w duecie z Pawłem Nawrockim (Alergen). Koncert składa się z utworów Dżemu, późniejszych kompozycji Dewódzkiego oraz rockowych coverów.

Na koncercie wystąpi także ekspresyjna i dramatyczna w wyrazie pianistka, wokalistyka i kompozytorka Jaśmina Szarejko, która podczas koncertów  zaskakuje w łączeniu śpiewu chóralnego z mocno rockowym.

Ponadto czeka nas kilkuminutowy występ młodej, utalentowanej ukraińskiej artystki Niki Valkovaa, która wykorzystując teatralne umiejętności zaprezentuje swoje wiersze związane z tematyką wojny w Ukrainie. Młoda artystka śpiewa, tańczy, działa w grupie teatralnej, uczęszcza do ALO w Legnicy i pisze wiersze. 18 lutego 2022 r. Nika wygrała ogólnokrajowy konkurs poetycki "ЯwriteR".

Podczas wydarzenia zaplanowane są także licytacje charytatywne oraz zostanie rozstawiony bazarek, na którym będzie można kupić m.in. słodkie wypieki, liczne rękodzieła, gadżety promocyjne miasta Legnicy, płyty, książki i wiele innych ciekawych fantów.

Wydarzenia organizuje Stowarzyszenie Legnica Aktywnie i Kreatywnie we współpracy z klubem Spiżarnia, Ministerstwem w Legnicy, Fundacją „Otwarta Droga” i Akademickim Liceum Ogólnokształcącym. Partnerzy strategiczni wydarzenia: Browar Książęcy w Legnicy, Centrum Druku 4Kolory i Twoja Dobra Energia.

Koncert odbędzie się 8 września o godz. 19.00 w ogródku gastronomicznym Ministerstwa Śledzia i Wódki (ul. Rynek 34). Podczas imprezy będzie prowadzona zbiórka pieniędzy dla szpitali w Ukrainie. Wstęp wolny.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.