Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Etap gminny XXII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK

Właśnie poznaliśmy laureatów konkursu recytatorskiego PEGAZIK z gminy Chojnów. Zmagania młodych adeptów sztuki deklamacji odbyły się w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzywej.

© Gmina Chojnów

Przed komisją konkursową oraz publicznością stanęło 15 uczniów z Gminy Chojnów.

Uczestnicy konkursu zostali wyłonieni podczas szkolnych eliminacji. Rywalizacja na etapie gminnym się w dwóch kategoriach – „młodsi”, czyli klasy IV-VI szkół podstawowych i „starsi” z VII klasy szkoły podstawowej i uczniowie gimnazjum. W pierwszej kategorii uczestnicy wykonywali jeden utwór – wiersz lub fragment prozy, a ich prezentacja nie mogła trwać dłużej niż 3 minuty. Starsi uczestnicy mieli trudniejsze zadanie – musieli wykonać dwa utwory, prozą i wierszem, w czasie nie dłuższym niż 5 minut.

Komisji konkursowej przewodniczyła Sekretarz Gminy Chojnów Honorata Tajchman-Rękoś. Oprócz niej w składzie jury znalazły się: Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Elwira Kądziąłka, bibliotekarki Grażyna Zielińska i Maria Popiacka oraz Karolina Zatwarnicka z Referatu Promocji i Kultury Urzędu Gminy Chojnów.

Przy ocenie wykonań uczestników brane były kryteria takie jak dobór repertuaru, wartość artystyczna wybranych utworów, interpretacja utworów, kultura słowa uczestnika, ogólny wyraz artystyczny.

Wśród młodszych uczestników zmagań poziom był bardzo wyrównany, przez co I i III miejsce zostały przyznane ex aequo oraz nadano dwa wyróżnienia. Na najwyższym stopniu podium stanęły: Zofia Lech, która prezentowała fragmenty z jednej książki z serii o Mikołajku autorstwa René Goscinny'ego oraz Marcelina Parzygnat również recytująca fragmenty książki z serii Magiczne Drzewo Andrzeja Maleszki.

W kategorii „starsi” jury było już bezsporne. Natalia Sigłowa z Gimazium nr 1w Chojnowie doskonale poradziła sobie z dojrzałym repertuarem, czym zdobyła uznanie komisji konkursowej. Recytowała felieton Tusz do Rzęs autorstwa Krystyny Jandy oraz wiersz Macierzyństwo z bloga poetyckiego Ryszarda Mierzejwskiego. 

Pełna lista laureatów prezentuje się nastepujący sposób:

Kategoria „młodsi” 

I – Zofia Lech i Marcelina Parzygnat

II – Natalia Pyrz

III – Maja Rysicka i Agata Dziewiałtowska

wyróżnienia – Zofia Lipa i Aniela Skrzypacz

Kategoria „starsi”

I – Natalia Sigłowa 

wyróżnienia – Dominika Pankiewicz, Emilia Dziurbiel, Olimia Semieńczuk.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę książkową, aby móc rozwijać czytelniczą i recytatorską pasję. Zwycięzcy poszczególnych kategorii pojadą na eliminacje powiatowe, gdzie będą mieli szansę zawalczyć o udział w finale wojewódzkim który odbędzie się w Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji 26 i 27 kwietnia 2018 r. 

Fot. UG Chojnów

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.