Logo Legnica24h.pl
Reklama
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

Dziwne jest serce kobiece. Wspomnienia z Ząbkowic i Krakowa

W środę odbędzie się spotkanie pt. „Dziwne jest serce kobiece… Wspomnienia z Ząbkowic i Krakowa” promujące pamiętnik Zofii z Odrowąż-Pieniążków Skąpskiej, które poprowadzi Jej wnuk Rafał Skąpski.

© Materiały prasowe / Dział Promocji LBP

Legnicka Biblioteka Publiczna i Stowarzyszenie Kulturalne Krajobrazy w Legnicy zapraszają na spotkanie pt. „Dziwne jest serce kobiece… Wspomnienia z Ząbkowic i Krakowa” promujące pamiętnik Zofii z Odrowąż-Pieniążków Skąpskiej. Spotkanie poprowadzi Rafał Skąpski.

4 października 2023 r., środa, godz. 17.00

Miejsce: siedziba LBP, ul. Piastowska 22

wstęp bezpłatny

Zofia z Odrowąż-Pieniążków Skąpska pozostawiła po sobie 21 stukartkowych zeszytów obejmujących osiemdziesiąt lat jej życia. Wielkim walorem jej wspomnień jest przedstawienie, poprzez koleje życia swojej rodziny, historii kraju i ukazanie uniwersalizmu losów narodu i kilku pokoleń inteligencji polskiej.

Dla mieszkańców Legnicy i Dolnego Śląska szczególne znaczenie może mieć opowieść o życiu Jej rodziny w Ząbkowicach, o czym opowie wnuk Rafał Skąpski.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.