Logo Legnica24h.pl
Reklama

Dzieci polubiły legnicką palmiarnię, a jej mieszkańcy polubili dzieci

Legnicka palmiarnia co rusz przygotowuje dla najmłodszych ciekawe warsztaty i zajęcia. Dzisiaj ten uroczy zakątek odwiedziły dzieci spędzające ferie w Ekobibliotece.

© UM Legnica /materiał prasowy

Nasi goście poznali palmiarnię i jej mieszkańców. A potem razem przygotowaliśmy dla nich posiłki. Dzieci dowiedziały się, co jedzą nasze zwierzęta. A przygotowane przez nie jedzenie smakowało nie tylko zwierzakom. Zapraszamy do palmiarni, zwłaszcza zimą, bo tutaj jest właśnie jak w tropikach – zachęca Henryka Zdziech, ogrodnik miejski.

Legnicka palmiarnia od 120 lat jest dla mieszkańców miasta bramą do egzotycznego ogrodu marzeń. Bawi, uczy, zaprasza w podróż do magicznego świata tropikalnych roślin. Spacer po palmiarni jest niczym podróż dookoła świata. Spotkamy tu rośliny z Azji, Australii i Afryki, kaktusy i agawy z Ameryki Środkowej, rośliny cytrusowe z basenu Morza Śródziemnego.

Ponad 10 lat temu w palmiarni zamieszkali również skrzydlaci mieszkańcy: indyjskie turkuśniki, bliskie krewniaki kanarka - kulczyki szare i mozambijskie, zamieszkujące środkową Amerykę Południową - amazonki. W gronie mieszkańców są także nimfy, kakadu mała, rozella białolica, lorysa tęczowa, pionik czarnogłowy, amadyna wspaniała. Niedawno zamieszkały tutaj małpki marmozety, kraby, żółwie oraz jaszczurki agamy.

Palmiarnia w okresie zimowym czynna jest od wtorku do piątku w godz. 10.00-14.00, w weekendy od 12.00 do 18.00. Mini-zoo również można zwiedzać przez cały rok. Więcej na stronie www.palmiarnia.legnica.eu.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.