Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Andrzej Dadełło: Jestem sfrustrowany ostatnimi wynikami Miedzi

Po ostatnich porażkach Miedzi Legnica w Fortuna 1 Lidze właściciel klubu Andrzej Dadełło wypowiedział się na temat pozycji trenera Dominika Nowaka. Jeśli Miedź nie awansuje, jego kontrakt zostanie rozwiązany w czerwcu 2020 roku.

© Paweł Sasiela

Miedź Legnica podpisała z trenerem Dominikiem Nowakiem aneks do umowy.

Po przegranych meczach z Sandecją i Odrą, ostatnie dni w Miedzi były bardzo gorące. Jedną z pierwszych decyzji było podpisanie aneksu do umowy z trenerem Dominikiem Nowakiem, z którego wynika, że w przypadku braku awansu jego kontrakt zostanie rozwiązany w czerwcu 2020 roku, bez konsekwencji finansowych dla klubu – czytamy w sobotnim komunikacie Miedzi Legnica.

Trener Nowak zaakceptował te warunki, rezygnując dobrowolnie z dłuższego kontraktu i pewnego wynagrodzenia, ponieważ ma świadomość, że zawiódł zarówno kibiców, jak i właściciela klubu – informuje legnicki klub.

Stanowisko w tej sprawie zajął właściciel Miedzi Andrzej Dadełło, który oczekuje lepszych wyników i nie wyklucza zmian kadrowych w okresie zimowym.

To zrozumiałe, że ja i kibice jesteśmy sfrustrowani słabą grą i ostatnimi wynikami Miedzi. Mimo to cel na ten sezon pozostaje niezmienny. Każdy popełnia błędy, trener także ich nie uniknął, a w przerwie zimowej trzeba je naprawić. Ze wszystkich trenerów, których zatrudniałem w Miedzi, drużyna pod wodzą Nowaka, w pierwszym sezonie, prezentowała się najlepiej. Do tego musimy wrócić, nawet jeśli zimą będą potrzebne zmiany kadrowe – powiedział Andrzej Dadełło.

Przypominamy, że do Ekstraklasy awansują pierwszy i drugi zespół oraz jedna z czterech drużyn, które o najwyższą klasę rozgrywkową powalczą w barażach.

Kluby, które zajmą 3. i 6. miejsce w tabeli, rozegrają między sobą jeden mecz, którego gospodarzem będzie zespół, który zajął 3. lokatę w tabeli rozgrywek. Analogicznie - spotkanie pomiędzy 4. i 5. ekipą Fortuna 1 Ligi zostanie rozegrane na stadionie drużyny, która w sezonie zasadniczym była czwarta. Obydwa mecze odbędą się 6 czerwca 2020 roku.

Tydzień później poznamy trzecią drużynę, która awansuje do Ekstraklasy w sezonie 2019/2020. Zwycięzcy spotkań rozegranych 6 czerwca zmierzą się w boju, którego gospodarzem będzie klub zajmujący wyższe miejsce w tabeli rozgrywek po sezonie zasadniczym.

Miedź Legnica zakończyła już tegoroczne zmagania ligowe. Po 20 kolejkach zajmuje 5 miejsce w tabeli. Do drugiej pozycji premiowanej bezpośrednim awansem traci 7 punktów, a 2 punkty więcej brakuje jej, aby objąć fotel lidera.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.