Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FILM) Między Jaworem a Legnicą silny wiatr przewrócił ciężarówkę

Silny wiatr przewrócił samochód. „Poczułem, że auto zaczęło się kiwać” - powiedział kierowca ciężarówki.

Na krajowej „3” silny wiatr przewrócił ciężarówkę, z której następnie wyciekło paliwo. Nikomu nic się nie stało. Kierowca ciężarówki w rozmowie z TVN24 powiedział, że zatrzymał samochód w okolicach jaworskiego cmentarza, bo nie chciał w takich warunkach pogodowych kontynuować jazdy. Z jego relacji wynika, że miejscowa policja, grożąc mu mandatem, kazała odjechać.

- Wiatr wiał mocno. Naprawdę. Jechałem może 30/40. To wszystko jest zarejestrowane w tachografie, wszystko można sprawdzić. Jechałem powoli z myślą dojechania tylko na strefę do Legnicy żeby stanąć, bo już nie miałem gdzie. W tym miejscu gdzie akurat byłem to tak mocno zawiało, że poczułem normalnie, że auto zaczęło się kiwać - relacjonował kierowca.

- Nasi policjanci zauważyli zatrzymujący się samochód ciężarowy w miejscu dla niego nieprzeznaczonym, dlatego pouczyli kierującego o możliwości popełnienia wykroczenia. Jednocześnie biorąc pod uwagę panujące warunki atmosferyczne wskazali mu oddalony o zaledwie ok. 100 m bezpieczny parking, na którym zgodnie z przepisami, mogą się zatrzymywać samochody ciężarowe. Następnie funkcjonariusze odjechali patrolować inne drogi z uwagi na silnie wiejący wiatr. Należy tutaj zadać pytanie, dlaczego kierujący samochodem ciężarowym pomimo niekorzystnej aury nie skorzystał z rad policjantów i nie zatrzymał się na tym parkingu odjeżdżając dalej. My niestety tego nie wiemy - powiedział oficer prasowy KPP w Jaworze Kordian Mazuryk.

Video: tvn24

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.