Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Za nami sesja Rady Gminy Miłkowice

Budowa stacji regazyfikacji, stacje paliw na tzw. MOP-ach i zmiana ustawy wiatrakowej - to tematy poruszane w czasie lutowej sesji Rady Gminy Miłkowice.

© Anna Cybulska

Zanim radni wysłuchali informacji wójta z realizacji zadań w okresie międzysesyjnym, złożyli interpelacje oraz zapytania, głównie dotyczące usuwania krzewów z przydrożnych rowów oraz oświetlenia na terenie gminy.  

Podczas sesji wójt poinformował radnych o bardzo ważnych kwestiach, m.in. o budowie stacji regazyfikacji. 

- Jako jedna z sześciu gmin dolnośląskich dostaliśmy się do programu budowy stacji regazyfikacji. Wstępnie przeszliśmy weryfikację, i co najważniejsze najwięksi odbiorcy gazu na terenie Miłkowic i Siedlisk potwierdzili chęć odbioru gazu dostarczanego ze stacji. Do końca miesiąca musimy poznać opinię mieszkańców na ten temat. Proszę radnych, sołtysów, członków rad sołeckich o zaangażowanie w zbieranie deklaracji - mówił wójt Dawid Stachura. I dodał, że jest to ogromna szansa dla gminy. 

W tej sprawie 27 lutego w Gimnazjum w Miłkowicach odbędzie się spotkanie z mieszkańcami. 

Następnie poinformowano, że Miejsca Obsługi Podróżnych przy S3 będą miały stacje paliw. 

- W Kochlicach udało nam się namówić firmę Lotos na zainwestowanie w nasze punkty obsługi podróżnych. Powstaną dwie stacje paliw. Firma Lotos wydzierżawiła od GDDKiA dwa MOP-y na długi okres. Podatek łącznie z tych dwóch działek może sięgać nawet do 100 tys. zł. Chciałbym, aby pieniądze z tego podatku były przeznaczone na budowę oświetlenia w naszej gminie - informował wójt Stachura. 

Dawid Stachura wspomniał podczas sesji, że pojawiła się interpretacja tzw. ustawy wiatrakowej:

- Mamy strefę wiatrakową pomiędzy Miłkowicami, Siedliskami, a Gniewomirowicami. Jeżeli w przyszłości będziemy zmieniać plan zagospodarowania przestrzennego, jak również studium uwarunkowań, co na pewno nam się zdarzy, to mamy problem. Zgodnie z interpretacją wojewody, 2 km (dokładnie dziesięciokrotna wysokość wiatraka) od ostatniego wiatraka znikają działki budowlane. Próbuję rozmawiać z potencjalnym inwestorem, aby wycofał wniosek. I tutaj pojawia się kolejny problem. Jeżeli Państwo to zrobią jako rada to inwestorowi należy się odszkodowanie. 

Podczas posiedzienia rada podjęła uchwały w sprawie: budżetu Gminy Miłkowice na 2018 rok; zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2018-2029; zmieniająca uchwałę w sprawie zaciągnięcia pożyczki w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na zadanie pn.: "Budowa kanalizacji sanitarnej: Etap I w miejscowości Ulesie; udzielenia dotacji celowej Gminnemu Ośrodkowi Zdrowia w Miłkowicach na realizację zadania publicznego „Zwiększenie dostępności pomocy terapeutycznej i rehabilitacyjnej dla osób uzależnionych od alkoholu i narkomanii w 2018 roku”; utworzenia wydzielonego rachunku dochodów i wydatków nimi sfinansowanych przez samorządowe jednostki budżetowe działające na podstawie o systemie oświaty; ustalenia trybu udzielania, rozliczania oraz kontroli prawidłowości pobrania i wykorzystania dotacji, udzielonych niepublicznym przedszkolom i niepublicznym innym formom wychowania przedszkolnego, działającym na terenie Gminy Miłkowice.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama

Warning: array_count_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 12

Warning: arsort() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 13

Warning: array_keys() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 14

Warning: array_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 15
Popularne tagi
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.