Logo Legnica24h.pl
Reklama
Allatonce jaworska hurtownia wielobranżowa
Collegium Witelona

Wystawa Tajemniczy Dolny Śląsk

Startuje plenerowa wystawa fotograficzna Tajemniczy Dolny Śląsk, która przez ponad 3 miesiące będzie prezentowana w 8 lokalizacjach w regionie.

© Materia??y prasowe / UM Legnica

Ekspozycja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego pojawi się we Wrocławiu, Głogowie, Legnicy, Bolesławcu, Wałbrzychu, Kłodzku oraz w Karpaczu. Na wystawie prezentowane będą najpiękniejsze ujęcia dolnośląskich fotografów, pokazujące różnorodność regionu. Nie zabraknie wspaniałych widoków ukazujących Sudety. Zobaczyć będzie można również najlepsze ujęcia twierdz, pałaców i zamków, zabytków techniki czy natury związanej ze Stawami Milickimi.

"Wystawa Tajemniczy Dolny Śląsk pokazuje różnorodność naszego regionu. Ma zainspirować mieszkańców różnych miast do tego, by odkrywać Dolny Śląsk. To jeden z elementów budowania tożsamości lokalnej. Bądźmy dumni z miejsca, w którym żyjemy, bo atrakcji wartych zobaczenia jest tutaj wyjątkowo wiele. Zapraszam serdecznie do obejrzenia galerii tych niesamowitych ujęć" - Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Wystawa jest kulminacją akcji #MiastaDolnegoŚląska, prowadzonej przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Cykl powstał we współpracy z ponad 40 miastami, które na łamach dolnośląskich social mediów prezentowały swoje atuty. To najdłuższy i cieszący się największą popularnością cykl prowadzony od grudnia 2020 roku. Każdego dnia prezentowane są dolnośląskie miasta i miasteczka. Każdemu z nich poświęcone są 3 dni, podczas których prezentowane są ich największe atrakcje i zabytki. 

  1. Wrocław, 21 czerwca – 28 czerwca 2021 r. - plac przed Operą Wrocławską,
  2. Głogów, 28 czerwca – 5 lipca 2021 r. – Bulwar Nadodrzański,
  3. Legnica, 5 lipca – 19 lipca 2021 r. – Dziedziniec Zamku Piastowskiego,
  4. Bolesławiec, 19 lipca – 2 sierpnia 2021 r. – Rynek Starego Miasta przy Ratuszu,
  5. Wałbrzych,  2 sierpnia – 16 sierpnia 2021 r. - Rynek,
  6. Kłodzko, 16 sierpnia – 30 sierpnia 2021 r.  – Rynek przy Ratuszu,
  7. Karpacz, 30 sierpnia – 13 września 2021 r.  – główny deptak w Karpaczu,
  8. Wrocław, 13 września – 30 września 2021 r – Rynek Wrocław.
Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.