Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Wojewoda z pomocą miasta poprawią warunki mieszkaniowe Romów

Wojewoda Dolnośląski zawarł porozumienie z Gminą Legnicą w sprawie wsparcia zadania inwestycyjnego, dotyczącego poprawy warunków mieszkaniowych społeczności romskiej w 2019.Wojewoda przekazuje na ten cel 330.527,31 zł.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Pełny koszt tego zadania wynosi 367.252,58 zł, co oznacza, że wkład własny naszego miasta stanowić miał 10 proc. całkowitych kosztów. Jednak ze względu na wzrost kosztów materiałów i usług budowlanych, Rada Miejska zaakceptowała przeznaczenie na ten cel dodatkowo 100 tys. zł z budżetu.

Zadanie jest finansowane ze środków dotacji celowej budżetu państwa w ramach wieloletniego Programu integracji społeczności Romskiej w Polsce na lata 2014-2020.

Do końca tego roku zmodernizowanych będzie 5 mieszkań zasiedlonych przez Romów, zlokalizowanych w różnych częściach miasta. Zakres prac, które już się rozpoczęły, obejmuje m.in. wydzielenie w mieszkaniach łazienek i wc, wyposażenie w armaturę gazową i sanitarną, ekologiczne ogrzewanie, remonty instalacji elektrycznej, wodnej i kanalizacyjnej, a także wewnętrzną termomodernizację, czyli wymianę drzwi wejściowych i wewnętrznych oraz okien. Zamontowane zostaną kuchenki gazowe i wyremontowane komórki piwniczne przynależne do mieszkań.

Program integracji społeczności romskiej w Polsce, polegający na poprawie jej warunków mieszkaniowych, będzie kontynuowany w roku 2020.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

gandalf
gandalf10 listopada 2019 o 06:59
Pieniądze w błoto
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.