Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Dominik Nowak: Wygrywamy z liderem arcyważne spotkanie

Cieszę się, że charakter zespołu dzisiaj wygrał i mamy niezwykle istotne trzy punkty. Oczywiście tym meczem nie zamykamy rundy - powiedział w sobotę po wygranym meczu z Radomiakiem Radom trener Miedzi Legnica Dominik Nowak.

© Paweł Sasiela

Prezentujemy wypowiedzi trenerów Dariusza Banasika i Dominika Nowaka po meczu Miedzi z Radomiakiem Radom w ramach 16 kolejki Fortuna 1 Ligi.

Dariusz Banasik

Na pewno zasłużenie przegraliśmy ten mecz. Byliśmy zespołem zdecydowanie słabszym, szczególnie w pierwszej części meczu. Popełnialiśmy błędy, przeciwnik był bardziej zdeterminowany i agresywny, grający z polotem i finezją. Zanim zdążyliśmy się zorientować o co chodzi, dostaliśmy pierwszą bramkę, potem drugą, a pod koniec pierwszej połowy trzecią i było „po meczu". O pierwszej połowie chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć. Natomiast w drugiej części spotkania zrobiliśmy roszady i nasza gra była odważniejsza. Wiedzieliśmy też, ze gospodarze mogą siąść trochę fizycznie. Szkoda, ze w drugiej połowie strzeliliśmy tylko jedną bramkę i tak późno. Gdybyśmy strzelili tę bramkę wcześniej, to nawet przy takim wyniku i na tak trudnym terenie, byłaby szansa powalczyć o cokolwiek, bo sytuacji było bardzo dużo. Naliczyłem 7-8 okazji, w których można było zdobyć bramki. Tak się jednak nie stało. Przespaliśmy pierwszą połowę. Powtórzyła się podobna sytuacja jak w Grudziądzu, tylko tam było 0:2 i wyciągnęliśmy na 2:2. Tutaj z 0:3 nie udało się wyciągnąć na coś więcej. Zastanawiająca jest taka dyspozycja, bo był to chyba pierwszy mecz, w którym fizycznie przegraliśmy z rywalem i pierwszy z szesnastu, gdy straciliśmy bramkę po stałym fragmencie gry. Musimy to przeanalizować. Dzisiaj to nie był nasz dzień i nam nie szło, ale nie szukamy usprawiedliwień. Gratuluję gospodarzom, bo zagrali zdecydowanie lepiej ten mecz i zasłużenie wygrali.

Dominik Nowak

Wielkie ukłony dla mojego zespołu, piłkarzy. Nie kalkulowaliśmy, mimo, że w tygodniu graliśmy puchar. Niektórzy grali 120 minut, niektórzy 90 minut. Na pewno musiało się to odbić na spotkanie ligowe, czego nie ma co ukrywać. Przeciwnik prawie całą jedenastką odpoczywał. Natomiast regenerowaliśmy się i zrobiliśmy wszystko, żeby odrobić zadanie. Muszę pochwalić piłkarzy za to, jak realizowali założenia w tym spotkaniu. Pierwsza połówka była bardzo dobra w naszym wykonaniu i były nawet okazje ku temu, żeby jeszcze ten wynik podwyższyć. Było widać dynamikę, pomysł, grę z pierwszej piłki, niekiedy dosłownie na pamięć. Nieźle wyglądało to też w defensywie. Wiedzieliśmy, że w drugiej połówce Radomiak będzie grał atakiem pozycyjnym i będzie angażował większą liczbę zawodników do ofensywy. W związku z tym upatrywaliśmy szansę na mądrą kontrę. Tak też się stało po dobrej, prostopadłej piłce za linię obrony do Kuby Łukowskiego. Szkoda, że tym karnym nie zamknęliśmy spotkania, bo z minuty na minutę było widać duże zmęczenie piłkarzy. Dokonywaliśmy zmian, ale gracze na newralgicznych pozycjach musieli grać do końca. Przeanalizujemy sobie na spokojnie cały mecz, a dzisiaj się cieszmy. Wygrywamy z liderem arcyważne spotkanie pod każdym względem. Cieszę się, że charakter zespołu dzisiaj wygrał i mamy niezwykle istotne trzy punkty. Oczywiście tym meczem nie zamykamy rundy. Musimy być dobrze przygotowani na następne spotkanie z Jastrzębiem.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.