Logo Legnica24h.pl
Reklama

Wkrótce pierwszy dzwonek w legnickich szkołach

W Legnicy uroczysta miejska inauguracja nowego roku szkolnego odbędzie się 2 września (poniedziałek) o godzinie 12.00 w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Wezmą w niej udział m.in. delegacje z pocztami sztandarowymi wszystkich placówek oświatowych zaproszeni goście oraz prezydent miasta.

W 44 legnickich szkołach publicznych rozpocznie naukę ponad 18.800 uczniów i 2.600 dorosłych słuchaczy. Do przedszkoli przyjęto łącznie 3.656 dzieci, a potrzeby w tym względzie zostały całkowicie zaspokojone. Wskaźnik objęcia wychowaniem przedszkolnym jest bardzo wysoki i wynosi ok. 101 proc.

W tym roku w szkołach średnich jednocześnie rozpoczynają naukę absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów. Miejsc wystarczyło dla wszystkich. Rekrutację prowadziły 23 szkoły: 10 liceów ogólnokształcących, w tym 3 niepubliczne, 8 techników, w tym dwa niepubliczne i 5 zawodowych szkół branżowych. Przyjęto 2799 uczniów, z czego blisko 40 proc. to uczniowie spoza miasta. Są jeszcze wolne miejsca w szkołach technicznych i jednym liceum.

Kształceniem i wychowaniem zajmować się będzie 1.650 nauczycieli, a ok. 780 pracowników stanowić będzie kadrę administracyjną i pomocniczą placówek edukacyjnych i wychowawczych.

W placówkach oświatowych trwają ostatnie przygotowania. Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski zaprosił (28 sierpnia) na spotkanie informacyjno-organizacyjne dyrektorów wszystkich szkół prowadzonych przez miasto. Była to także dobra okazja do wręczenia pedagogom nagród jubileuszowych oraz nominacji powołanej na kolejne 5 lat dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego, Halinie Tamiole. Omawiano zmiany w przepisach oświatowych, realizację zadań w nowym roku szkolnym, rozwój szkolnego sportu dzieci i młodzieży oraz budżet oświatowy.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.