Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Wilki zawyły w Jaworze, Konfeks czwarty

Wilki Różana zwyciężyły w grupie jaworskiej II edycji Turnieju Halowego pod egidą Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Legnicy. Konfeks zakończył zmagania na czwartej pozycji.

Piłkarze Konfeksu zakończyli zmagania w Jaworze poza podium. Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

W finałowym pojedynku podopieczni, byłego zawodnika MRKS-u, Daniela Ulanickiego pokonali po rzutach karnych KS Legnickie Pole. Kuźnia Jawor, w mocno eksperymentalnym i rezerwowym składzie, uplasowała się na piątym miejscu. Z kolei drugi zespół z powiatu jaworskiego KS Męcinka stanął na najniższym stopniu podium.

Szkoda, że nie wszystkie teamy zachowały się do końca sportowo. Po tym jak do półfinałów nie udało się awansować Gromowi Gromadzyń-Wielowieś, Orłowi Konary i Orłowi Mikołajowice, zamiast rozegrać spotkania o lokaty 5-8, wyruszyły w drogę powrotną... Najlepszym strzelcem został Dariusz Czaja z Kuźni Jawor. MVP turnieju wybrano Damiana Danaja (Wilki Różana), a statuetka dla najlepszego golkipera powędrowała w ręce Marka Gołembiewskiego (KS Męcinka). 

W grupie A awans po dwóch kolejkach zapewnił sobie już Konfeks Legnica, z kolei Orzeł Konary był pewien, że zajmie ostatnie miejsce. Walka o drugą pozycję rozegrała się pomiędzy Kuźnią Jawor i KS Legnickie Pole. W bezpośrednim starciu tych zespołów padł remis 2:2. Przed ostatnim pojedynkiem w grupie (Konfeks kontra KS) to jaworzanie zajmowali lokatę premiowaną awansem, mając na koncie trzy punkty oraz lepszy bilans bramkowy niż "Leg-Pole", które musiało koniecznie przegrać to spotkanie. Konfeks na dwie minuty przed końcową syreną objął prowadzenie, ale na ripostę ze strony klubu z A klasy nie trzeba było długo czekać. Szybko wyrównali, a następnie wyszli na prowadzenie, dzięki czemu zdołali jeszcze wskoczyć na pierwszą pozycję w grupie.

Rywalizacja w grupie B była znacznie bardziej zacięta i wyrównana. Wystarczy chociaż spojrzeć na rezultaty jakie padały. Tylko jednemu teamowi udało się wygrać różnicą dwóch trafień. Promocję do strefy medalowej uzyskały ekipy Wilków Różana i KS Męcinka, który o jedno "oczko" wyprzedził trzeci Grom Gromadzyń-Wielowieś.

Półfinały dostarczyły sporej dawki emocji. W pierwszym spotkaniu, mającym wyłonić finalistę, KS Legnickie Pole pokonało po rzutach karnych KS Męcinka. Podopiecznych Adama Gabrysia prowadzili 1:0 i byli o sekundy od finału. Jednak w ostatniej minucie "Leg-Pole" wyrównało w dramatycznych okolicznościach. Futbolówkę wpadła do siatki w zamieszaniu podbramkowym, ale wcześniej odbiła się od ręki jednego z graczy KS-u, a sędzia uznał gola. Rzuty karne lepiej egzekwowali gracze z grupy II legnickiej A klasy i przeszli dalej. W drugim półfinale także zwycięzcą okazał się zespół, który triumfował w swojej grupie. Wilki Różana w najniższych możliwych rozmiarach ograła Konfeks Legnica.

Porażka w spotkaniu 1/2 finału najwidoczniej podłamała team Andrzeja Kisiela. KS Męcinka bez większych problemów zapewniła sobie miejsce na najniższym stopniu podium, pokonując przeciwnika z na co dzień wyższego szczebla rozgrywkowego 4:0.

W finałowej batalii zagrały drużyny dobrze znające się z grupy II A klasy. Przez dwanaście minut ani Wilki Różana, ani KS Legnickie Pole nie potrafiły przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę, nie strzelając nawet ani jednego gola. Tym razem loteria rzutów karnych nie była pomyślna dla "Leg-Pola". O jedną "jedenastkę" lepsze okazały się Wilki. 

TURNIEJ HALOWY SENIORÓW OZPN LEGNICA      

GRUPA JAWOR 21.01.2017 r

HALA PCKZiU przy ul. Wiejskiej 5 w Jaworze

GRUPA  A

GRUPA  B

1

KS Legnickie Pole - 7 pkt. (bramki: 9:3)

1

Wilki Różana - 7 pkt. (4:2)

2

Konfeks Legnica - 6pkt. (bramki: 7:2)

2

KS Męcinka - 4 pkt. (3:2)

3

Kuźnia Jawor - 4 pkt. (9:4)

3

Grom Gromadzyń-Wielowieś - 3 pkt. (3:3)

4

Orzeł Konary - 0 pkt. (0:16)

4

Orzeł Mikołajowice - 1 pkt. (3:6)

TERMINARZ GIER

GODZ.

KTO

DRUŻYNY

WYNIK

13.45

A 1 - 2

Kuźnia  Jawor

KS Legnickie Pole

2:2

13.58

B 1 - 2

KS Męcinka

Wilki Różana

1:2

14.11

A 3 – 4

Konfeks Legnica

Orzeł Konary

4:0

14.24

B 3 – 4

Orzeł Mikołajowice

Grom Gromadzyń Wielowieś

2:3

14.37

A 1 – 3

Kuźnia  Jawor

Konfeks Legnica

0:2

14.40

B 1 – 3

KS Męcinka

Orzeł Mikołajowice

2:0

14.53

A 2 – 4

KS Legnickie Pole

Orzeł Konary

5:0

15.06

B 2 – 4

Wilki Różana

Grom Gromadzyń Wielowieś

1:0

15.19

A 1 – 4

Kuźnia  Jawor

Orzeł Konary

7:0

15.32

B 1 – 4

KS Męcinka

Grom Gromadzyń Wielowieś

0:0

15.45

A 2 – 3

KS Legnickie Pole

Konfeks Legnica

1:2

15.58

B 2 - 3

Wilki Różana

Orzeł Mikołajowice

1:1

PÓŁFINAŁY

 

 

 

16.15

A1 – B2

KS Męcinka

KS Legnickie Pole

1:2 K

16.30

B1 – A2

Wilki Różana

Konfeks Legnica

1:0

Mecze o miejsca

 

 

 

16.44 – 7*

A4 – B4

Orzeł Konary

Orzeł Mikołajowice

 

16.58 – 5**

A3 – B3

Kuźnia Jawor

Grom Gromadzyń-Wielowieś

3:0

17.12 – 3

PRZEGRANI PÓŁFINAŁU

Konfeks Legnica

KS Męcinka

0:4

17.26 – 1

WYGRANI PÓŁFINAŁU

Wilki Różana

KS Legnickie Pole

1:0 K

* mecz o 7.miejsce nie odbył się, ponieważ oba zespoły zrezygnowały z jego rozegrania
** mecz o 5.miejsce nie odbył się, ponieważ Grom zrezygnował z jego rozegrania

Nagrody indywidualne:
Najlepszy strzelec - Dariusz Czaja (Kuźnia Jawor)
Najlepszy bramkarz - Marek Gołębiewski (KS Męcinka)
Najlepszy zawodnik - Damian Danaj (Wilki Różana)

Autor: Juszczu

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.