Logo Legnica24h.pl
Reklama
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

Wernisaż wystawy „Sto lat! Wisława Szymborska” i koncert Teresy Pauch w Domu Kultury Atrium

Spółdzielczy Dom Kultury Atrium zaprasza 8 grudnia o godz. 16.30 na wernisaż wystawy „Sto lat! Wisława Szymborska”.

© Materiały prasowe / SDK Atrium

Wystawa zawiera 25 plansz prezentujących najważniejsze etapy życia poetki i odpowiadające im cytaty z twórczości oraz wyklejanki, rysunki dziecięce, fragmenty niepublikowanych utworów i rękopisów. Autorką i redaktorką wystawy jest Joanna Gromek Illg – autorka biografii Wisławy Szymborskiej „Znaki szczególne”. Za oprawę graficzną odpowiada Witold Siemaszkiewicz  – artysta grafik, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Ekspozycja prezentowana jest do 24 grudnia i odbywa się w ramach inicjatywy „Przyjęcie na Piekarach – zapraszamy na 100. Urodziny Szymborskiej!” Projekt realizowany jest w Programie Dolnośląskie Małe Granty ze środków budżetu Zarządu Województwa Dolnośląskiego".

Wystawa „Sto lat! Szymborska” powstała z inicjatywy Fundacji Wisławy Szymborskiej, która działa już ponad 10 lat i zgodnie z wolą Fundatorki zajmuje się opieką jej twórczości.  W czasie jej trwania zaplanowane są oprowadzania dla grup zorganizowanych, a także osób indywidualnych.

Natomiast o godz. 17.00 odbędzie się koncert „Pamiętasz była jesień” w wykonaniu Teresy Pauch. Artystka pisze piosenki, wiersze, nagrywa płyty oraz teledyski. Będzie to Jej czwarty występ w domu kultury Atrium. Poprzednio gościła na scenie domu kultury w marcu br. koncertem Dawnych wspomnień czar oraz w 2022 r. koncertami Jesienne róże, Miłość Ci wszystko wybaczy. Wstęp na wydarzenia wolny. Więcej informacji o działaniach Domu Kultury Atrium znaleźć można tutaj.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.