Logo Legnica24h.pl
Reklama
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

Dom Kultury Atrium z kolejnym grantem!

Jeszcze w tym roku Dom Kultury „Atrium” zrealizuje projekt pt. „Przyjęcie na Piekarach – zapraszamy na 100. urodziny Szymborskiej!”.

© Materiały prasowe / SDK Atrium

Jest to plastyczno-literacka inicjatywa nawiązująca do postaci i twórczości Wisławy Szymborskiej – literackiej patronki 2023 r. Celem projektu jest przybliżenie sylwetki poetki przede wszystkim dzieciom i młodzieży z Legnicy i okolic. Interdyscyplinarna inicjatywa upamiętnia i przywołuje postać Wisławy Szymborskiej w roku, który Senat Rzeczypospolitej ustanowił jej rokiem, oraz w którym obchodziłaby 100. rocznicę urodzin.

Głównym wydarzeniem inicjatywy będzie wykonanie muralu pt. „Przyjęcie urodzinowe” symbolicznie nawiązującego do przypadających w 2023 r. setnych urodzin noblistki. Ponadto w ramach zadania odbędzie się wystawa i wernisaż pt. „Sto lat! Wisława Szymborska” udostępniona przez Fundację Wisławy Szymborskiej. W trakcie wystawy przeprowadzone będą oprowadzania dla grup zorganizowanych, a także osób indywidualnych. Spotkanie oraz warsztaty literackie z poetą i legniczaninem Damianem Kowalem, który w 2022 r. przebywał na rezydencji artystycznej w mieszkaniu Szymborskiej w ramach projektu „Rezydencje u Szymborskiej” organizowanego przez Wrocławski Dom Literatury we współpracy z Fundacją Wisławy Szymborskiej. Dodatkowo odbędą się warsztaty kolażu, linorytu i sitodruku inspirowane twórczością poetki oraz poranki z poezją Szymborskiej czyli czytanie twórczości noblistki grupom przedszkolnym i szkolnym w otoczeniu wystawy w Domu Kultury „Atrium”. Na zakończenie projektu zaplanowany jest wieczór poezji śpiewanej w wykonaniu legnickiej artystki – Nikoli Wardy oraz uczniów Szkoły Muzycznej – Sztuka dźwięku.

W inicjatywę zaangażowana jest również Spółdzielnia Mieszkaniowa Piekary, Świetlica Terapeutyczna nr 1 oraz Zespół Placówek Specjalnych w Legnicy. Zadanie jest działaniem społeczno-edukacyjnym otwartym i bezpłatnym dla mieszkańców Legnicy, które odbywać się będzie w różnych częściach miasta, dając możliwość skorzystania z niego szerokiej grupie odbiorców. Projekt realizowany w Programie Dolnośląskie Małe Granty ze środków budżetu Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Więcej informacji o inicjatywie trwającej do 25 grudnia br., znaleźć można na: facebook.com/DomKulturyAtrium.

Zapisy: atrium@sm-piekary.pl, tel. 76 856 11 61.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.