Logo Legnica24h.pl
Reklama
Sport - Siłownia i fitness - allatonce.pl - sklep internetowy

Webinar dla uczniów szkół średnich

Webinar dla uczniów szkół średnich - dowiedz się, jak zdobyć stypendium finansowe ADAMED SmartUP na dalszy rozwój naukowy.

Program ADAMED SmartUP © Materia??y prasowe / PAP

Trwa rekrutacja do 8. edycji programu stypendialnego ADAMED SmartUP. Mogą wziąć w nim udział nastolatkowie z całej Polski mający 14-19 lat, których interesują nauki ścisłe i przyrodnicze. O tym, jakie możliwości daje program i dlaczego warto spróbować swoich sił w rekrutacji, opowiedzą jego absolwenci. Bezpłatny webinar połączony z krótkim wykładem dotyczącym wirusologii odbędzie się 17 listopada o godz. 16:00.

Webinar to wydarzenie dla uczniów z całej Polski, którzy chcą lepiej poznać program ADAMED SmartUP. Poprowadzi go dwoje absolwentów 4. edycji programu - Maria Mikulska, dziś studentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, i Piotr Lewandowski, który aktualnie studiuje na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach.

Uczestnicy otwartego webinaru dowiedzą się, jak przystąpić do rekrutacji, jak wyglądają kolejne etapy programu i dlaczego warto podjąć wyzwanie ADAMED SmartUP. Dodatkowo będą mieli okazję uczestniczyć w krótkim wykładzie z zakresu wirusologii, który poprowadzi Piotr Lewandowski.

Webinar będzie dostępny dla zainteresowanych na platformie MS Teams. Aby wziąć w nim udział, należy skorzystać z linku: https://cutt.ly/WEBINAR-ABSOLWENCI.

Wydarzenie jest częścią tegorocznego Roadshow ADAMED SmartUP, czyli cyklu spotkań z uczniami szkół średnich w całej Polsce. W październiku Fundacja Adamed zorganizowała ich 13 w 5 województwach. Łącznie w spotkaniach uczestniczyło 900 uczniów. Kolejne spotkania odbędą się też w listopadzie.

Podejmij wyzwanie ADAMED SmartUP

Aby wziąć udział w programie ADAMED SmartUP, trzeba zarejestrować się na stronie adamedsmartup.pl i zagrać w punktowaną grę online, która będzie otwarta do 15 stycznia 2022 r. W tegorocznej odsłonie rozgrywki na graczy czeka wycieczka szkolna do Instytutu Badań Jądrowych, tunel czasoprzestrzenny w nieczynnym reaktorze, a także spotkanie ze Stanisławem Lemem i naukowcami z różnych epok. Osoby, które najlepiej poradzą sobie z zadaniami i naukowymi łamigłówkami, a tym samym zdobędą najwięcej punktów, wiosną przyszłego roku zostaną zaproszone na rozmowy kwalifikacyjne.

Następnie na podstawie wyników gry i rozmów 50 uczniów wybranych przez Radę Naukową programu weźmie udział w dwutygodniowym innowacyjnym obozie naukowym, który odbędzie się w lipcu 2022 r. W kolejnym etapie 10 uczestników obozu zdobędzie nagrodę główną, czyli indywidualny program konsultacji edukacyjnych. Po roku 3 z nich otrzyma stypendium finansowe.

Rozwiń swoje pasje

Letni innowacyjny obóz naukowy ADAMED SmartUP daje nastolatkom możliwość pogłębiania zainteresowań naukowych i spotkania rówieśników, którzy mają podobne pasje. Wykłady i zajęcia praktyczne odbywają się w czterech grupach tematycznych: chemia i biochemia, medycyna i nauki medyczne, inżynieria i robotyka oraz fizyka i nowe technologie. Ich uczestnicy mają okazję poznania m.in. podstaw szycia chirurgicznego, zasad działania silników odrzutowych czy zastosowania fotochemii w medycynie.

Do udziału w programie ADAMED SmartUP zachęcamy wszystkich uczniów zainteresowanych naukami ścisłymi i przyrodniczymi. To doskonała okazja, żeby pogłębić swoją wiedzę i lepiej poznać te obszary nauki, które nie są omawiane podczas lekcji w szkole. To również możliwość integracji ze społecznością najbardziej uzdolnionych młodych ludzi w Polsce” - mówi Martyna Strupczewska z Fundacji Adamed.

Do tej pory w siedmiu edycjach programu zarejestrowało się 50 tys. nastolatków. 350 uczniów uczestniczyło w innowacyjnym obozie naukowym. 70 z nich zostało laureatami nagrody głównej, a 18 otrzymało stypendium finansowe.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.