Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Recydywista odpowie za kolejne kradzieże

Wielbiciel cudzego mienia kradł na terenie powiatu legnickiego. Straty jakie spowodował są szacowane na ponad 13 tys. zł. Ponadto mężczyzna poszukiwany był listem gończym celem odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności.

© policja

Pod koniec ubiegłego tygodnia legnicka policja zatrzymała poszukiwanego przez sąd 28- letniego mężczyznę, podejrzanego o liczne przestępstwa przeciwko mieniu.

- Policjanci zatrzymali poszukiwanego mężczyznę w jednym z mieszkań na terenie miasta, gdy smacznie sobie spał po dokonaniu kolejnego przestępstwa – mówi mł. asp. Iwona Król-Szymajda z legnickiej policji.

Podejrzany ma na swoim koncie, co najmniej 7 przestępstw, których dokonał w pierwszym kwartale br. Mężczyzna włamywał się do budynków użyteczności publicznej, szkół oraz placówek oświatowych na terenie Legnicy.

- Jego łupem padł m.in. sprzęt elektroniczny, komputery, rzutniki, elektronarzędzia, a także gotówka oraz okolicznościowe medaliony – dodaje mł. asp. Iwona Król-Szymajda .

Policjanci odzyskali część skradzionego mienia, które wkrótce trafi do właścicieli.

- 28-letni legniczanin, to recydywista wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Był poszukiwany listem gończym celem odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności. Teraz już zza krat będzie odpowiadał przed sądem za kolejne przestępstwa, których się dopuścił po wyjściu z więzienia – podkreśla funkcjonariusz.

O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.