Logo Legnica24h.pl
Reklama
Logo Legnica24h.pl
© Materiały prasowe / UM Legnica

Udostępnij:

Przyjdź na wiosenne warsztaty do palmiarni

Sport i rekreacja|W plenerze|Dla mieszkańca

Z okazji pierwszego dnia wiosny legnicka palmiarnia zaprasza na warsztaty pn. „Wiosna od podszewki”.

Każdy uczestnik będzie mógł zrobić swoją własną doniczkę, posadzić w niej rośliny i zabrać ze sobą do domu.

Palmiarnia włącza się do rozpoczętej w ubiegłym tygodniu przez Urząd Miasta akcji „Zrywam z plastikiem”, która ma na celu ograniczenie posługiwania się wyrobami plastikowymi jednorazowego użytku, które są bardzo szkodliwe dla naszej planety. Dowiemy się m.in. jak z plastikowej butelki, np. po płynie do prania, zrobić fantazyjną i piękną doniczkę.

Ponadto podczas spotkania:

  • poznamy podziemną fabrykę i jej funkcjonowanie, czyli dowiemy się, czym właściwie jest gleba, poznamy podziemną brygadę pierwszej pomocy, bez której nie urosłaby żadna roślina, dowiemy się, w jaki sposób możemy dołączyć do tej brygady i pomóc naszej ziemi (tajniki kompostowania),
  • odkryjemy prawdziwy skarb – CZARNE ZŁOTO, czyli KOMPOST,
  • KILKA SŁÓW O RECYKLINGU, czyli powiemy, jak wykorzystać praktycznie zbędne, plastikowe opakowania, przygotujemy ozdobę na wielkanocny stół, kultywując starą, słowiańską tradycję, wspólnie wykonamy kukłę Marzanny - bogini mroźnej zimy i śmierci, która 20 marca zostanie ekologicznie zutylizowana w RIPOKu, co ma symbolizować odejście zimy i początek wiosny.

Podczas spotkania na pewno nikt nie będzie się nudzić. Każdy znajdzie coś dla siebie. Kiedy zutylizujemy złą Marzannę i należycie przywitamy Pierwszy Dzień Wiosny, nie pozostanie nam już nic innego, jak czekać na coraz cieplejsze, dłuższe i piękniejsze dni.

Palmiarnia w Legnicy
Wyznacz trasę
 
17 marca 12:00
 
Palmiarnia w Legnicy
 
wstęp wolny

Więcej wiadomości

Reklama
Patronat medialny
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.