Logo Legnica24h.pl
Reklama

Powstanie Letni Park Wodny

Budowa Parku Wodnego Aquafun Legnica staje się powoli faktem. Miasto ma pozwolenie na budowę. Opracowano już pełną dokumentację budowlano-wykonawczą.

© UM Legnica/ materiał prasowy

Planowany obiekt powstanie na terenie zbudowanego w latach 20. XX wieku Kąpieliska Południowego, otwartego w 1924 r. Zachowane zostaną i poddane pieczołowitej renowacji wszystkie istniejące tam zabytkowe budowle modernistyczne. Nowe dobudówki nawiążą do tego stylu. Cała infrastruktura wodna i wypoczynkowa spełniać będzie najnowsze standardy technologiczne. 

Letni Park Wodny powstanie na terenie ok. 24 tysięcy m2. Powierzchnia lustra wody basenów - pływackiego, rekreacyjnego, brodzika dla dzieci i brodzików przejściowych - to ok. 1.650 m2. Tereny zielone rozciągać się będą na przestrzeni 12,5 tys. m2.

Aquafun Legnica wyposażony zostanie m.in. w wielki wodny plac zabaw dla dzieci i dorosłych, składający się z czterech zjeżdżalni: pontonowej, „Cebuli" (50 m), Kamikaze i trzytorowy multislide (jedyny taki w regionie). Łączna długość zjeżdżali to ponad 200 metrów. 

Kąpielisko zaoferuje: wyspę zabaw dla dzieci, wodne i powietrzne masaże, rury wodne i rwącą rzekę, boisko, grill, siłownię pod chmurką, zaplecze socjalne i gastronomiczne, brodziki oraz strefę relaksu dla maluchów i dorosłych. 

Letni Park Wodny „Aquafun Legnica" już dziś jest dobrze skomunikowany z pobliskim parkiem Miejskim, dzięki podziemnemu przejściu dla pieszych. Łatwy i bezpieczny dojazd zapewnia zbiorcza droga południowa z wielkim parkingiem przy ul. Bielańskiej.

Reklama

Komentarze (5)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

żabka
żabka11 maja 2018 o 14:09
A co gdy będzie padać? Wstyd, że miasto 100-tys. nie potrafi wybudować krytego kompleksu. Poza tym bliskość drogi spowoduje zanieczyszczenia - czyli syf.
Lubię to! 0
wodnik
wodnik7 maja 2018 o 15:29
Wątpię, żeby w Jaworze w najbliższym czasie zrobili basen więc będzie się gdzie poplumkać w okolicy.
Lubię to! 1
Legniczanka
Legniczankawodnik10 maja 2018 o 12:14
Raczej my was tutaj nie chcemy
Lubię to! 0
Lokalny patriota
Lokalny patriota7 maja 2018 o 13:21
No to basen w Jaworze, jak go wyremontują to będzie to będzie duża ***
Lubię to! 2
Lokalny patriota
Lokalny patriotaLokalny patriota7 maja 2018 o 13:22
Znaczy basen w Legnicy będzie *** i to sporą dla Jaworskiego basenu.
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.