Logo Legnica24h.pl
Reklama
Internetowy sklep z zabawkami. Zabawki na dzień chłopaka. Zabawki dla chłopca, dla dzieci, dla dziewczynki.
PWSZ im. Witelona w Legnicy
Leadec
Koparka Jawor - roboty budowlane

Ponad miliard zł inwestycji światowego potentata spożywczego na terenach od LSSE S.A.

Dzięki działaniom Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Środzie Śląskiej powstanie ultranowoczesny i zrównoważony środowiskowo zakład PepsiCo produkujący przekąski.

© Materia??y prasowe / LSSE

Projekt przyczynia się do stałego, zrównoważonego rozwoju polskiej gospodarki, tworzenia nowych miejsc pracy, a także rozwoju lokalnych społeczności.

"Miesiące negocjacji i rozmów połączone z ciężką pracą naszych specjalistów przyniosły zamierzony efekt. Na 30 hektarowej działce powstanie największa inwestycja PepsiCo w Polsce. To krok w przyszłość, krok w nowoczesne technologie oraz krok w bezpieczne i ekologiczne miejsca pracy" – podkreśla Przemysław Bożek Prezes LSSE S.A.

Inwestycja to prawie 55 000 m2 zabudowanej powierzchni, na której zatrudnienie znajdzie ponad 450 osób. 8 linii produkcyjnych o najniższym zużyciu mediów (wody, energii, gazu) na 1 kg produkcji oraz technologie przyszłości, czyli pasywna technologia budynku produkcyjnego o najwyższych parametrach ekologicznych – pierwszy na świecie obiekt PepsiCo zaprojektowany w oparciu o pomiar emisji CO2 w całym cyklu życia: projektu, budowy i eksploatacji, to główne filary odpowiedzialności ekologicznej PepsiCo.

"Jestem dumny, że nasza strefa będzie miejscem, w którym nowoczesne technologie wspierają rozwiązania proekologiczne dążąc do poprawy jakości życia i pracy mieszkańców naszego regionu" - dodaje Prezes Bożek

Fabryka to także ochrona środowiska, dlatego obiekt docelowo ma posiadać własne rozwiązania fotowoltaiczne na budynku biurowym, najlepszą w swojej klasie zakładową podczyszczalnie ścieków oraz punkty zasilania samochodów elektrycznych na parkingu osobowym. Zakład ma osiągnąć neutralność klimatyczną do 2035 roku.

Inwestycja będzie opierać się o lokalnych dostawców, będąc impulsem dla dalszego rozwoju polskiego rolnictwa. Nowy zakład przyczyni się jeszcze większej współpracy z polskimi rolnikami dostarczającymi ziemniaki i kukurydzę uprawiane wyłącznie w sposób zrównoważony.

"To z czego cieszę się najbardziej to wsparcie dla polskiego rolnictwa. Rozmawiając z naszymi inwestorami wielokrotnie podkreślaliśmy, jak ważny jest wpływ inwestycji na środowisko, gospodarkę ale przede wszystkim na rolnictwo i mieszkańców regionu. Inwestycja, to dodatkowe 60 000 ton ziemniaków rocznie, od 10 000 ton kukurydzy w 2023 roku do 30 000 ton kukurydzy w 2027 roku oraz ponad 20 nowych lokalnych dostawców" – Piotr Wojtyczka Wiceprezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.