Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Ponad 1 mln zł dla regionu legnickiego, m.in na drogi dojazdowe do gruntów rolnych

Samorząd województwa dolnośląskiego przeznaczy ponad 1 mln zł m.in. na dofinansowanie dróg dojazdowych do gruntów rolnych w kilku gminach powiatu legnickiego.

© Materiały prasowe / UMWD

Środki przekazywane samorządom w ramach dofinansowania ochrony, rekultywacji i poprawy jakości gruntów rolnych będą przeznaczone na budowę, przebudowę lub remonty dróg dojazdowych do gruntów rolnych, zakup sprzętu pomiarowego i informatycznego oraz oprogramowania, a także budowy zbiorników wodnych służących małej retencji. Dodatkowo, środki przeznaczone zostaną również na zadania związane z przeciwdziałaniem erozji gleb i ruchom masowym ziemi ze szczególnym uwzględnieniem drzew miododajnych.

W regionie legnickim wsparciem objęte są:

 • Powiat Legnicki - 49 000 zł
  zakup sprzętu pomiarowego i informatycznego oraz oprogramowania    
 • Gmina Chojnów
  • Biskupin 207 900 zł
   droga dojazdowa do gruntów rolnych    
  • Goliszów - 205 800 zł
   droga dojazdowa do gruntów rolnych    
 • Gmina Krotoszyce
  • Czerwony Kosciół - 197 190 zł
   droga dojazdowa do gruntów rolnych    
 • Gmina Legnickie Pole
  • Raczkowa - Mąkolice -256 600 zł
   droga dojazdowa do gruntów rolnych
 • Gmina Prochowice
  • Dąbie - 115 500 zł
   droga dojazdowa do gruntów rolnych  

"Kierujemy wsparcie dla samorządów gminnych i powiatowych, pomagając tym samym realizować potrzebne Dolnoślązakom lokalne inwestycje, takie jak np. drogi dojazdowe do gruntów rolnych. W tym roku wpłynęło łącznie 289 wniosków na zadania od ponad 120 wnioskodawców. Najwięcej  środków przeznaczono na realizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych - to ponad 16 mln zł" – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Łączne dofinansowanie z samorządu województwa dla jednostek samorządu terytorialnego - gmin i powiatów, na ochronę, rekultywację i poprawę jakości gruntów rolnych wynosi ponad 19,3 mln zł.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.