Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym z głośną paradą karetek

38 drużyn weźmie udział w rozpoczynających się w środę (11 września) dwudniowych XVIII Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym Legnica 2019.

© Anna Cybulska

Nasz region będzie reprezentowała trójka ratowników: Szymon Dorowski, Kamil Nowak i Krzysztof Krysa, która w maju zajęła pierwsze miejsce w regionalnych mistrzostwach w Świdnicy.

Legnica po raz pierwszy będzie organizatorem tej rangi zawodów. Weźmie w nich udział 38 trzyosobowych drużyn, w tym dwie z Ukrainy. Imprezę rozpocznie w środę parada karetek spod Zamku Piastowskiego. Będzie głośno. Korowód ambulansów z włączoną sygnalizacją świetlną i dźwiękową wyruszy o godz. 16.30 i przejedzie ulicami: Piastowską, Pocztową, Libana, Skarbka, Muzealną, Dziennikarską i ponownie Piastowską do zamku.

Jak informują organizatorzy z legnickiego pogotowia podczas mistrzostw zaplanowano siedem konkurencji – pięć dziennych i dwie nocne.

Zmagania będziemy mogli obejrzeć w siedzibie legnickiego Pogotowia Ratunkowego przy ul. Dworcowej i na byłym lotnisku (konkurencje nocne). W czwartek ratownicy będą wykazywali się swoimi umiejętnościami podczas dnia. Obejrzymy ich: w Rynku, Galerii Piastów, na Zamku Piastowskim, przy Kozim Stawie i w stadninie koni przy ul. Żytniej (okolice ul. Jaworzyńskiej).

Jakie zadania będą mieli do wykonania ratownicy?

Z takimi, z którymi spotykają się na co dzień. Możemy jeszcze zdradzić, że na udzielenie pomocy ludziom będą mieli dziesięć minut. Ich działania będą oceniane przez sędziów – mówią organizatorzy.

Na zakończenie mistrzostw obejrzymy też ponownie paradę karetek, które wyjadą spod zamku o godz. 18.30. Pojadą one tym razem dłuższą trasą: Piastowską, Pocztową, Kartuską, Czarnieckiego, Wrocławską, Sikorskiego, Piłsudskiego, Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego, Wrocławską, Witelona, Skarbka, Muzealną, Dziennikarską i Piastowską do zamku. 

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.