LSSE i Fundacja LSSE dbają o środowisko. W szkołach z regionu rusza akcja „Rośnij razem z nami”
W otoczeniu partnerskich szkół Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego, którego liderem jest Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, będą zasadzone nowe drzewa.
W ramach akcji „Rośnij razem z nami”, oprócz nasadzeń, przewidziano prelekcje ekologii dla uczniów. Do „zielonej” inicjatywy przyłączyła się również Fundacja Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W Centrum Konferencyjnym LSSE w Legnicy podpisano list intencyjny w tej sprawie.
Tereny zielone są bardzo ważne zarówno dla lokalnego ekosystemu, jak i ogólnego stanu naszej planety. Od wielu lat obserwujemy negatywny wpływ ludzi na przyrodę. Szkodliwy dwutlenek węgla przyczynia się do zmiany klimatu, jednego z kluczowych globalnych problemów. To właśnie drzewa pomagają z nim walczyć, pochłaniają CO2, usuwając go z powietrza i uwalniając tlen.
"Celem zielonej gospodarki, do której dąży Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, jest zmniejszenie zagrożeń dla przyrody oraz zrównoważony rozwój bez degradacji środowiska. W maju ubiegłego roku na terenach strefowych otwarto najbardziej zrównoważony środowiskowo zakład PepsiCo w Europie produkujący przekąski, w którym wartość zastosowanych rozwiązań środowiskowych wynosi 30,3 mln zł. Troska o środowisko to nie tylko dbanie o przyrodę wokół nas, ale również o nasze zdrowie i przyszłość. Akcja „Rośnij razem z nami”, organizowana przez Dolnośląski Klaster Edukacyjny, przy udziale Fundacji LSSE, kształtuje właściwe nawyki wśród dzieci i młodzieży" – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Świadomość zmian klimatycznych oraz skutków działalności człowieka na jakość powietrza, a także odpowiedzialność za otoczenie, powinny być kształtowane od najmłodszych lat, dlatego Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna w ramach Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego zorganizowała akcję „Rośnij razem z nami”. Działania ekologiczne, które wpisują się również w misję Fundacji Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej są kluczowe, aby zmniejszyć problem zanieczyszczenia środowiska.
Spotkanie w Centrum Konferencyjnym LSSE było też okazją do zaprezentowania dyrektorom placówek, przyłączających się do przedsięwzięcia, podsumowania działań Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego w 2023 roku. To najliczniejszy klaster branżowy LSSE, który aktualnie liczy 211 partnerów, w tym: 121 placówek edukacyjnych (przedszkola, szkoły podstawowe, ponadpodstawowe, 7 uczelni wyższych), 47 instytucji (fundacje, stowarzyszenia, urzędy pracy, jednostki samorządu terytorialnego) oraz 43 firmy. W 2023 roku do DKE przystąpiło 30 nowych członków, a z oferty klastra skorzystało ponad 8 tyś. uczestników wydarzeń.
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna współpracuje ściśle z lokalnymi szkołami, uczelniami i innymi instytucjami edukacyjnymi. Firmy działające w strefie angażują się aktywnie w proces kształcenia zawodowego, oferując m.in. staże, praktyki i możliwość zdobycia doświadczenia dla uczniów oraz studentów. Dzięki temu nauczanie jest lepiej dostosowane do potrzeb rynku pracy.
LSSE już wcześniej przyłączała się do proekologicznych akcji. Przykładem może być współpraca z Zespołem Szkół Ekonomicznych w Głogowie, w ramach której wsparła zagospodarowanie terenów zielonych wokół budynków użytkowanych przez szkołę, co będzie walorem nie tylko środowiskowym, ale również estetycznym. Już wkrótce w gminie Miękinia odbędzie się akcja sadzenia blisko 2 tyś. drzew.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Reklama
Reklama
Najczęściej komentowane
Ostatnie opinie
Cichy wielbiciel Pani Marta jest ładna. Zakochać się można :)
10 listopadaMarta Bilejczyk-Suchecka nowym dyrektorem Legnickiego Centrum Kultury