Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Legniczanie uczcili pamięć ofiar Sybiru

17 września w 81 rocznicę agresji sowieckiej na Polskę, w Legnicy uroczyście obchodzono Światowy Dzień Sybiraka. Pod pomnikiem wzniesionego „Zesłańcom Sybiru” na legnickim placu Sybiraków złożono wiązanki kwiatów.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Przybyli m.in. mieszkańcy, rodziny zesłańców, członkowie zarządu okręgowego i koła miejskiego Związku Sybiraków Ryszard Filipienko oraz Alfreda Demska, a także wiceprezydent Legnicy Krzysztof Duszkiewicz.

Pod pomnikiem wzniesionego „Zesłańcom Sybiru” na legnickim placu Sybiraków złożono wiązanki kwiatów. Wraz z kapłanem odmówiono modlitwę za tysiące ofiar nieludzkiej ziemi. Przedstawiciele Związku podziękowali za pamięć i szacunek mieszkańcom i władzom miasta. - Uczyńmy wszystko, co uniemożliwi na zawsze powrót czasu pogardy i nienawiści – mówili.

Przypomnijmy, że z inspiracji legnickich Sybiraków nasze miasto przed pięciu laty zbudowało na Kartuzach Plac Sybiraków i górujący nad nim pomnik Zesłańcom Sybiru, zaprojektowany przez znanego legnickiego artystę Grzegorza Niemyjskiego. Plac i pomnik stały się symbolem dumy i znakiem patriotyzmu mieszkańców.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.