Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Legnickie Srebro w Galerii Yes

Pierwsza wyjazdowa odsłona Legnickiego Festiwalu SREBRO miała swoją premierę w prestiżowej Galerii YES. Ta poznańska Galeria to wyjątkowe miejsce na złotniczej mapie Polski.

© Materiały prasowe / Galeria Sztuki w Legnicy

Stworzona została z pasji do biżuterii przez Marię Magdalenę Kwiatkiewicz, współzałożycielkę i współwłaścicielkę firmy YES.

Spiritus movens Galerii YES – Maria Magdalena Kwiatkiewicz, oprócz tego, że jest współwłaścicielką jednej z trzech największych firm jubilerskich w Polsce, to także podróżniczka i kolekcjonerka. W jej posiadaniu jest unikatowa kolekcja współczesnej polskiej sztuki złotniczej (od czasów powojennych do dziś), gromadzi również biżuterię etniczną, która przywozi z licznych podróży.

Galeria  YES mieści się w prestiżowym Bazarze Poznańskim, miejscu pełnym tradycji i historii, położonym nieopodal Starego Rynku, a celem jej działania jest promowanie sztuki złotniczej. To właśnie prezentowane są prace zakwalifikowane do Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej SREBRO, sztandarowej imprezy Festiwalu organizowanego przez Galerię Sztuki w Legnicy.   

Wernisaż wystawy odbył się 6 września. Gościom przybyłym do Galerii YES o wyjątkowości legnickiej imprezy , jej specyfice i tradycji opowiadała Justyna Teodorczyk – dyrektorka legnickiej instytucji. Wystawę można w Poznaniu oglądać do 4 października.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.