Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Legnicki Półmaraton w zmienionej formule i bez plastiku

Już ponad 700 biegaczy zapowiedziało udział Legnickim Półmaratonie/Legnicka Dziesiątka. W tym roku w zmienionej formule, z Jerzym Górskim, bez plastiku i z „zającami”.

© UM Legnica

Legnicki Półmaraton/Legnicka Dziesiątka startuje już 6 października. Zawodniczki i zawodnicy pobiegną na dystansie 21 097,5 m, czyli półmaraton, albo o połowę krótszym (dziesiątka) dla tych, którzy nie czują się na siłach przebiegnąć więcej kilometrów. Limit startujących dla obydwu biegów to 999 osób. Zapisało się już dokładnie 716.

Dla nas, organizatorów, przygotowanie takiej imprezy jest dużym wyzwaniem – mówi Marek Drapikowski z Legnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Po raz pierwszy zaplanowaliśmy całkowicie nową trasę. Wychodzimy bowiem bardzo daleko w miasto.

Teraz zawodnicy wystartują z placu Meisslera o godz. 10.00 i dalej pobiegną ulicami: Wrocławską, Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego, Piłsudskiego do Sudeckiej. Potem nawrót i tym ulicami do Jordana, bulwarem kaczawskim do mety na boiskach bocznych w parku Miejskim. Będzie to więc klasyczny bieg miejski. Po raz pierwszy w historii Legnickiego Półmaratonu biegacze będą mogli skorzystać z pomocy pacemakerów, czyli osób, które cały dystans biegną jednym tempem, by na mecie uzyskać z góry zaplanowany czas.

Spikerem legnickiego święta biegowego będzie Jerzy Górski, triathlonowy mistrz świata w Double Ironman z Huntsville w Alabamie, bohater filmu „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego.

I co bardzo ważne. Tegoroczny bieg będzie inny, niż zwykle, bowiem organizatorzy przyłączyli się do akcji miejskiej „Zrywam z plastikiem”, propagującej ekologiczne podejście do życia. Nie będzie więc plastikowych, jednorazowych kubków, sztućców i naczyń. Poinformowali o tym organizatorzy Półmaratonu z OSiR-u na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Dzięki wsparciu Legnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji kranówka będzie serwowana w papierowych kubeczkach. W punktach gastronomicznych posiłki będą wydawane w naczyniach biodegradowalnych. W czasie imprezy zużyte plastikowe nakrętki będzie można wrzucić do specjalnie przygotowanych w tym celu pojemników.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.