Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Legnica i Miśnia deklarują partnerstwo miast

Na zaproszenie prezydenta Tadeusza Krzakowskiego oficjalną wizytę (25-28 maja) składa w Legnicy delegacja władz samorządowych niemieckiego miasta Meiβen (Miśnia).

Fot. UM Legnica © UM Legnica

Nadburmistrzowi Meiβen Olafowi Raschke towarzyszą miśnieńscy urzędnicy i radni.

- Dzisiaj stawiamy pierwsze kroki na drodze do realnego partnerstwa i współpracy naszych miast – powiedział podczas spotkania w Ratuszu (26 maja) prezydent Legnicy.

 – Cieszę się, że panu nadburmistrzowi i nam zależy na tym samym, na doprowadzeniu do bliskiej współpracy Legnicy i Miśni głównie na poziomie społecznym i międzyludzkim, ale też gospodarczym i komunalnym, na wymianie doświadczeń administracyjnych, współpracy edukacyjnej, kulturalnej i turystycznej – dodał prezydent.

- Legnica to piękne, dobrze zorganizowane i dynamicznie rozwijające się miasto. Znajdujemy tu wiele ciekawych inspiracji dla siebie. Bardzo ciekawym pomysłem jest np. wasz budżet obywatelski. Chcemy podjąć partnerstwo z legnickimi władzami i legniczanami – stwierdził Olaf Raschke.

– Chcemy wypełniać je żywą treścią i włączyć w ten proces społeczności Meiβen i Legnicy. Jesteśmy prawie sąsiadami. Droga do Legnicy zajęła nam jedynie nieco ponad dwie godziny - dodał.

Szefowie obu samorządów zadeklarowali wolę współdziałania m.in. na polu wymiany uczniowskiej i młodzieżowej, wymiany bardzo aktywnych w obu miastach środowisk senioralnych, stowarzyszeń, instytucji kulturalnych, sportu, straży pożarnej i policji, a także ochrony środowiska i wdrażania rozwiązań poprawiających jakość życia mieszkańców.

Nadburmistrz Olaf Raschke zaprosił gospodarza Legnicy do złożenia wizyty w Meiβen. Dziękując za zaproszenie, Tadeusz Krzakowski powiedział, że kolejnym krokiem będzie zachęcenie rad obu miast do podjęcia decyzji w sprawie partnerstwa.

Miśnia to położone nad Łabą, 27-tysięczne miasto. Na całym świecie znane jest z unikalnej miśnieńskiej porcelany. Posiada sześć partnerskich miast – we Francji, w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Czechach, Grecji i w Niemczech.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.