Logo Legnica24h.pl
Reklama
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

Koncert Surtarang oraz Muon

Zapraszamy na niecodzienny koncert w ramach „Last Yatra Tour”, czyli ostatniej trasy zespołu Surtarang z płytą „Yatra”. Przed koncertem zespołu Surtarang wystąpi formacja Muon.

© Materiały prasowe / LCK

Koncert Surtarang/Muon

2 grudnia godz. 19.00

Sala Królewska

SURTARANG - sur oznacza dźwięk, tarang to fala. Inspiracją zespołu jest muzyka orientalna, przede wszystkim indyjska. Wykorzystują oryginalne orientalne instrumenty, takie jak: sitar, tabla, saz i darbuka, okraszając je nowoczesnymi brzmieniami elektronicznymi, w których usłyszeć można edm, trance, czy dub. Muzykę dopełnia mistyczny śpiew, a wykonywane mantry zabierają w podróż nie tylko dźwiękową, ale również emocjonalną i duchową.
W lutym 2021 roku ukazał się debiutancki album zespołu - "Duniya", a w kwietniu wypuszczony został klip do tytułowego utworu. Pierwsza płyta spotkała się z pozytywnym odbiorem, a zespół koncertował na wielu festiwalach i klubach w całej Polsce. Od początku 2022 roku formacja prężnie działała nad nowym materiałem, który premierę wraz ze specjalnym koncertem miał w poznańskim klubie Próżność. Wydarzenie można śmiało nazwać performance'm muzycznym, barwną historią, którą urozmaicili zaproszeni goście. Zespół ruszył z nowym materiałem w trasę po polskich klubach - "Yatra Tour".

Druga płyta "Yatra", czyli "Podróż", jest spójnym dziełem - charakter zawartych na płycie utworów łączy się z unikatowymi kostiumami oraz niesamowitymi charakteryzacjami. Zróżnicowane brzmienia i obecność wielu gatunków muzycznych w towarzystwie tradycyjnych mantr sprawia, że "Yatra" to wielowymiarowa podróż wgłąb siebie. Zespół występował m.in. na takich festiwalach jak: Las Festival, Summer Contrast, Egodrop Festival, Wibracje 5.0, Stacja Wolimierz, Ostoya Festival, Uroczysko..., oraz w klubach w całej Polsce.

Skład:

  • Hanka Łubieńska – wokal, elektronika
  • Eryk Nowacki – sitar, saz
  • Łukasz Jasiak – tabla, darbuka, sampler, elektronika, produkcja

MUON (ang): to nietrwała cząstka elementarna drugiej generacji, pokrewna z elektronem; występuje w dwóch stanach ładunkowych będących wzajemnie antycząstkami: μ− i μ+. A bardziej życiowo: projekt muzyczny z gatunku mental experimental. Od medytacji do ekscytacji. Wędrówka między światami emocji – chill, spełnienie, szczęście, zaduma, wzruszenie. Wchodzisz i chcesz zostać na dłużej.
Damsko-męski kompromis koncepcyjny. Własne dźwięki i słowa. Utwory nie do radia a do wzajemnego odczuwania live.

Skład: kobieta po przejściach, mężczyzna z przeszłością

  • Vocals/ Lyrics: Monika Zapaśnik (former Maria Nefeli, Zielony Groszek, HuRaban)
  • Musicians: Tomek Terlega Toudi (former Anastasis) – keyboard instruments + goście
  • Music: Muon
Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.