Logo Legnica24h.pl
Reklama

Koncert As Night Falls, H.EXE, Her Own World i Awake

1 października w legnickim Klubie Spiżarnia zagra zespół As Night Falls, który w ten sposób zakończy swoją kilkumiesięczną trasę koncertową po Polsce.

© Materiały prasowe / LAiK

Zespołowi na koncercie będą towarzyszyć H.EXE, Her Own World i Awake – to nie lada gratka dla fanów mrocznych klimatów rodem z bolkowskiego Castle Party.

As Night Falls powstał w 2010 roku w Katowicach m.in z inicjatywy Anny Achtelik – wokalistki zespołu, którą niektórzy mogą kojarzyć także z folkowego projektu – Leśne Licho. Zespół inspirował się muzyką Nightwisha, czy Within Temptation. Obecnie promuje nową płytę „Awareness”, w której trochę odchodzi od klimatów metalu symfonicznego, za to jest tam więcej elektroniki, czy progresji. Zespół ma za sobą granie również poza granicami naszego kraju, choćby w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Czechach, czy Holandii, a grał przed gwiazdami muzyki w swojej klasie, np. Eluveite, Tarja Turunen (niegdyś wokalistka wyżej wspomnianego Nightwisha), Proletaryat, Sixpounder, czy Diary of Dreams. W 2021 roku wystąpił także po raz pierwszy podczas festiwalu Castle Party w Bolkowie na dużej scenie, gdzie został gorąco przyjęty przez publikę.

Obecny skład to:

  • Anna Achtelik - wokal
  • Damian Kubiaczyk - gitara
  • Paweł „Siro” Siruga - bas
  • Łukasz Siwy - synth, pianino
  • Wojciech “Bocian” Muchowicz - perkusja

"Kiedy organizujemy koncerty, staramy się żeby było różnorodnie. Zależy nam, żeby pokazać Wam różne strony metalu, rocka i nie skupiać się na jednym gatunku muzycznym. Cieszymy się, że na naszym pierwszym koncercie w Legnicy, dołączą do nas takie fantastyczne zespoły jak szczeciński Her Own World, górnośląski Awake oraz wrocławski H.EXE. Jak widzicie zespoły przyjadą do Was z różnych stron Polski, dlatego liczymy na waszą obecność i dobrą zabawę. Do zobaczenia" - mówi liderka grupy As Night Falls.

AWAKE to również powstały na Śląsku zespół, tym razem mieszający metal progresywny z klasycznym, a także rockowym graniem. Na deskach sceny zadebiutował w 2019 r. i pomimo pandemii nie poddali się i tworzyli muzykę dalej. Statek Awake płynie dalej i zatacza coraz szersze kręgi zdobywając coraz więcej fanów.

HER OWN WORLD to szczeciński projekt elektronicznej muzyki alternatywnej powstały w 2019 roku, tworzony przez: Yu – wokalistkę, tekściarkę, AD-X – producenta muzycznego, klawisze, teksty, Louve – taniec, animacje i Shai – gitarzystę. Wszystko zaczęło się od Yu, która tworzyła muzykę „do cyfrowej szuflady”, gdy poznała ad-x przekonała się do zagrania w projekcie i wypuszczenia muzyki na światło dzienne, był debiut w 2019 roku u boku Reactor7x, którego ad-x jest twórcą, aż powstał osobny w pełni samodzielny zespół Her Own World w składzie, który zobaczymy podczas koncertu. Występy H.O.W. nie należą do nudnych, są okraszone świetną oprawą animacji kuglarskich z użyciem żywego ognia, czy też ledowych poi, a także tańca. Zespół zamykał Castle Party 2021 na małej scenie wraz z kolejnym zespołem (H.EXE), gdzie został świetnie odebrany przez tłum widzów. Niedawno wrócił z czeskiego festiwalu Prague Gothic Treffen, a krótko po legnickim występie zagra na jednym z większych festiwali mrocznej elektroniki w Niemczech.

H.EXE – wrocławski zespół działający od 2010 roku, tworzący, jak to określają „electro blackened music”, czyli mieszankę black metalu, harsh electro, aggrotech, czy electro industrialu. Zdecydowanie najmocniejsza formacja tego koncertu, pelna energii i szału na scenie. Zespół wielokrotnie prezentował się na różnych koncertach, czy festiwalach Dark Independent zdobywając serca fanów. Legnicka widownia może ich kojarzyć z występów podczas Castle Party w Bolkowie (na dużej i małej scenie), a także z rodzimego Wrocławia.

To nie wszystko! Po koncercie w 4 pokojach odbędzie się klimatyczne afterparty „Dark Basement”, gdzie za konsoletami pojawią się dwaj dje, którzy przez wiele lat bawili fanów rocka  gotyckiego i mrocznej elektroniki we Wrocławiu i Opolu. Będą to DJ FAUST, który przez 13 lat tworzył imprezę pod nazwą Fallen Angels Party, a także DJ TYZMOR znany w Opolu z Gloomy Night, a często grający gościnnie we Wrocławiu właśnie. Fallen Angels Party miało swoje odsłony – bardziej klasyczne „gotyckie”, a także te bardziej elektroniczne. Tyzmor specjalizuje się w cięższej elektronice. Jak przyznają goście, z przyjemnością zagrają w Legnicy, tak, by każdy mógł wykorzystać pozostałą energię do końca na tańce, dodatkowo będzie to okazja do spotkań towarzyskich. „Tego wieczoru będziemy bawić się przy muzyce różnych nurtów dark independent takich jak gothic rock, dark wave, synth & future pop, dark electro, hellectro, industrial, harsh electro”.

Bilety do nabycia:

Koncert odbędzie się 1 października (sobota) w klubie Spiżarnia (ul. Piastowska 2) w Legnicy. Bramki: 18:00. Start: 19:00.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/620269149759753

Afterparty: https://www.facebook.com/events/785040879266949/

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.