Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Inauguracja Gwiezdnej Areny

Za nami Festiwal Słowiański Lugidunum, który zainaugurował działalność Gwiezdnej Areny na osiedlu Kopernika.

Fot. UM Legnica /Materiał prasowy © UM Legnica

W programie imprezy znalazły się warsztaty, animacje, koncerty i pokazy, związane z kulturą i życiem codziennym dawnych Słowian. Zaprezentowali się lokalni rękodzielnicy i artyści nawiązujący do dawnej kultury. 

Uroczyste otwarcie obiektu zgromadziło liczną publiczność, która wraz z prezydentem Tadeuszem Krzakowskim przecinała wstęgę. Prezydent zaprosił do korzystania z Areny mieszkańców osiedla i całego miasta.

– Niech się tu dzieje wiele atrakcyjnych imprez, o które z pewnością zadba Spółdzielczy Dom Kultury Kopernik – powiedział prezydent. 

Gwiezdną Arenę miasto zbudowało latem tego roku. Obiekt zachwyca swoją nowoczesną i dynamiczną architekturą. Powstały m.in. widownia, solidne zadaszenie o powierzchni 340 m2, umocnione skarpy i nasypy oraz trawniki. Koszt tej inwestycji to blisko 495 tys. zł. 

Pierwotnie obiekt miał powstać jako zadanie Legnickiego Budżetu Obywatelskiego. Nie mieścił się jednak w granicach kosztów LBO. Dlatego też prezydent zdecydował o sfinansowaniu Gwiezdnej Areny z budżetu centralnego. 

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.