Logo Legnica24h.pl
Reklama

(FOTO) Uczniowie dziewiątki eksperymentują już w laboratorium XXI wieku

W Szkole Podstawowej nr 9 uczniowie mają już wyposażone laboratorium fizyczno-chemiczne. Powstało dzięki zdobyciu głównej nagrody w wysokości 100 tys. zł w konkursie „Laboratoria XXI wieku”, zorganizowanym przez Fundację KGHM Polska Miedź.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Do konkursu przystąpiło 36 szkół. Fundacja wybrała pięć najlepszych projektów. Projekt autorstwa Anny Szczepanik, nauczycielki fizyki i chemii z legnickiej SP 9, „Naukowiec z podstawówki” okazał się najlepszym.

Projekt jest rozłożony w czasie i składa się z trzech etapów. W pierwszym półroczu 2018/2019 za środki finansowe otrzymane od KGHM stworzona została klasopracownia fizyczno-chemiczna. W drugim semestrze oraz w roku szkolnym 2019/2020 odbywają się w niej zajęcia z fizyki i chemii dla uczniów szkoły. Pokazy, doświadczenia, eksperymenty prowadzone są przez autorkę projektu, Annę Szczepanik, oraz doświadczonych już uczniów II Liceum Ogólnokształcącego.

Zobacz zdjęcia

W trzecim etapie (2020/2021) szkoła nawiąże współpracę z pracowniami wyższych uczelni oraz z firmami i ośrodkami naukowymi na terenie Dolnego Śląska. Będzie też popularyzować możliwości rozwoju zawodowego w regionie, organizować pikniki naukowe, promować uczelnie techniczne oraz kierunki studiów kształcących w zawodach poszukiwanych na lokalnym rynku pracy.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Patronat medialny
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.