Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Legnicy

Orszak Trzech Króli wyruszył spod Katedry Świętych Apostołów Piotra i Pawła i przeszedł przez centrum Legnicy. W Orszaku Trzech Króli wzięło udział blisko dwa tysiące osób.

© Paulina Konofal

Do uczestników wydarzenia w całym kraju w liście zwrócił się prezydent Andrzej Duda.

Mędrcy ze Wschodu, którzy przyszli pokłonić się Dzieciątku w Betlejem, uosabiają wszystkich, którzy poszukują nadziei i mądrości w duchowym bogactwie, jakie niesie za sobą chrześcijaństwo. To poszukiwanie wynika z głębokiego przekonania, że wartości chrześcijańskie nadają szczególny wymiar ludzkiemu życiu i naszym wzajemnym relacjom. Miał to z pewnością na myśli nasz wielki rodak Jan Paweł II, gdy na placu Zwycięstwa mówił: "Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi! Tej ziemi!" (...) - czytamy w liście prezydenta Andrzeja Dudy, zamieszczonym w Śpiewniku Orszaku Trzech Króli.

To właśnie pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”, z okazji 40 rocznicy pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski, w ponad 750 miejscowościach w Polsce przeszli uczestnicy tegorocznego Orszaku Trzech Króli.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.