Logo Legnica24h.pl
Reklama

(FOTO) MPK wzbogaciło się o dwa nowe autobusy

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Legnicy wzbogaciło się o dwa nowe autobusy. Każdy z Solarisów Urbino 12 kosztował blisko 900 tys. zł. Kolejne 6 autobusów pojawi się jeszcze w tym roku.

Fot. Anna Cybulska © Anna Cybulska

- W ramach projektu unijnego, który złożyliśmy do Regionalnego Programu Operacyjnego, Legnica zakupi 8 autobusów. Mamy pierwszą dostawę, dwa autobusy 12-metrowe. W marcu tego roku dołączą kolejne dwa Solarisy klasy mega (15 m), a jesienią – cztery o napędzie hybrydowym - mówiła Jadwiga Zienkiewicz, zastępca prezydenta Legnicy.

- Dodatkowo w ramach tego projektu będą zamontowane dynamiczne informacje przystankowe na pięciu przystankach wzdłuż ulicy Piłsudskiego - dodała J. Zienkiewicz. 

Samochody są wyposażone m.in. w systemy gaśnicze, monitoring, kamerę cofania, Wifi, USB, czujnik zmierzchu i czujnik bezpieczeństwa ruchu, który analizuje tor ruchu. Dodatkowo posiadają czujnik kurtynowy nad drzwiami, który zabezpiecza pasażera przed ściśnięciem. Autobusy są niskopodłogowe, klimatyzowane, przyjazne pasażerom i osobom niepełnosprawnym.

Cały projekt oszacowany jest na 12 mln zł, z czego 8,3 mln zł to dotacja unijna. 

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Czy Miedź Legnica wywalczy awans do Ekstraklasy?
Tak (87%)
Nie (13%)
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.