Logo Legnica24h.pl
Reklama

(FILM) Biskup Zbigniew Kiernikowski wyróżniony na Dolnośląskiej Gali Energetyki

W sobotę 11 maja w murach Politechniki Wrocławskiej odbyła się Dolnośląska Gala Energetyki, organizowana przez Oddział Wrocławski Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

Organizatorami gali byli młodzi działacze SEP-u, na czele z pomysłodawcą Janem Pytlarzem. Wydarzenie wpisuje się w ważną rocznicę obchodzoną w tym roku przez Stowarzyszenie.

- Myślę, że Dolnośląska Gala Energetyki jest to godne uczczenie 100 rocznicy powstania Stowarzyszenia Elektryków Polskich i jednocześnie podkreślenie wkładu środowiska wrocławskiego w kształtowaniu historii SEP  - podsumował dr inż. Andrzej Hachoł, prezes Oddziału Wrocławskiego SEP.

W trakcie DGE wręczono nagrody dla firm z branży elektrotechnicznej w siedmiu kategoriach: Wydarzenie Roku, Ochrona Środowiska, Produkcja, Sukces Międzynarodowy, Innowacje Dla Energetyki, Kuźnia Talentów oraz Logistyka. Poza tym, nagrodami indywidualnymi wyróżniono osoby współpracujące z SEP. Wśród nich znalazł się Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski.

- Ksiądz Biskup Zbigniew Kiernikowski uczestniczył w IV edycji konferencji naukowej Generacja-Przesył-Wykorzystanie GPW w 2017 roku. Jego fenomenalne wystąpienie na temat znaczenia słów tworzących nazwę konferencji na bazie egzegezy Pisma Świętego utwierdziło nas w przekonaniu, że będziemy poruszać na naszej konferencji problemy związane z etyką w energetyce. Ten temat będzie kontynuowany w trakcie VI edycji konferencji GPW – zauważał dr inż. Maciej Gwoździewicz, członek Kapituły Konkursu SEP i współorganizator gali.

Całość wydarzenia umiliła swoim wokalem Urszula Milewska wraz zespołem.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.