Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Logo Legnica24h.pl
© materiał prasowy

Udostępnij:

Festiwal Słowiański Lugidunum

W plenerze|Dla dzieci|Dla seniora

Festiwal Słowiański Lugidunum zainauguruje działalność Gwiezdnej Areny na osiedlu Koperniku.

Współorganizatorami są Legnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa, Dom Kultury Kopernik oraz TMŚ „Ślężańscy".

Pierwszego dnia przed południem publiczność dowie się m.in. dlaczego życzymy kichającemu „na zdrowie", dlaczego Boże Narodzenie przypada akurat w grudniu, posłucha o słowiańskich „walentynkach", o tym jak dać się zaczarować magicznej górze Ślęży i innych ciekawostkach. Odbędzie się też prelekcja o dawnym osadnictwie na terenie dzisiejszej Legnicy. Po południu – tajemnice i skarby prastarej, słowiańskiej góry Ślęży.

W sobotę o godz. 15.00 nastąpi uroczyste otwarcie Gwiezdnej Areny. Różnorodne imprezy muzyczne rozpoczną się już przed południem, a później będą kontynuowane aż do wieczornego wspólnego ogniska. 

Przygotowane są warsztaty, animacje, koncerty i pokazy, związane z kulturą i życiem codziennym dawnych Słowian. Zaprezentują się lokalni rękodzielnicy oraz artyści nawiązujący do kultury dawnej. Odbędą się bezpłatne warsztaty, m.in. tkanie krajki (dekoracyjnych wyrobów ludowych), zajęcia kaletnicze, kowalskie (miedziane słowiańskie ozdoby) i rękodzielnicze. 

 
od 15 września
do 16 września
 

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.