Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Dzień Otwartych Drzwi PWSZ w Legnicy (PROGRAM)

W dniu 11 kwietnia br. w godzinach 9:00-14:00 odbędzie się Dzień Otwartych Drzwi Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

Plakat © Plakat

Zapraszamy uczniów, nauczycieli i wszystkich zainteresowanych studiowaniem w Uczelni na Dzień Otwartych Drzwi Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, który odbędzie się 11 kwietnia 2017, w godzinach od 9 do 14

W tym dniu będzie można szczegółowo zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok akademicki 2017/2018 i poznać naszą Uczelnię od kuchni. W programie poza prezentacją kierunków studiów przewidziano wykłady popularno-naukowe, pokazy oraz zwiedzanie kampusu.

Wybór naszej Uczelni, pozwoli przyszłym studentom zrealizować zaplanowane aspiracje edukacyjne. Bogaty wachlarz, atrakcyjnych kierunków studiów I stopnia – licencjackich, inżynierskich, studiów II stopnia – magisterskich, kursów i szkoleń, nowoczesne zaplecze dydaktyczne a także współpraca z lokalnymi przedsiębiorstwami, w których studenci mogą odbywać praktyki zawodowe, gwarantują studia nie tylko efektywne ale i prowadzone w akademickiej formie.

W trakcie Dnia Otwartych Drzwi Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy proponujemy także:

Program Dnia Otwartych Drzwi:

11 kwietnia 2017 r.

- 9:00 – otwarcie punktu informacyjnego – hol budynku A,

- 9:00 – 14:00 – punkty informacyjne – Czytelnia Naukowa nr III (budynek A):

* Sekcja ds. pomocy materialnej – informacje o stypendiach, akademiku itp.

* Biuro Karier – konsultacje i porady doradców zawodowych pt. „Poznaj swoje preferencje zawodowe”- Ewa Karlińska - doradca zawodowy, trener rozwoju osobistego, coach; Anna Nowakowska- Goldman- doradca zawodowy, pedagog.

* Biuro Współpracy z Zagranicą – informacja o wyjazdach w ramach programu Erasmus+ i praktykach zagranicznych,

* Biblioteka PWSZ im. Witelona w Legnicy – prezentacja zbiorów i zasad korzystania z nich

- 10:00 – 12:00 – Świat mikroprocesorów – mgr inż. Jan Duda – sala D16, budynek D.

- 10:00 – 14:00 – Dietetyk – zawód przyszłości – dr inż. Iwona Twarogowska-Wielesik, mgr Katarzyna Traczuk-Bernat – sala A36, budynek A.

Wykład ma na celu uświadomienie, że dietetyk jest wykwalifikowanym specjalistą ochrony zdrowia, który posiada szeroką wiedzę w zakresie żywienia człowieka zdrowego i chorego. Poprzez dobór odpowiedniej diety prowadzi profilaktykę chorób dietozależnych oraz jest odpowiedzialny za leczenie żywieniowe w różnych stanach chorobowych. Zajmuje się również upowszechnianiem wiedzy w zakresie prawidłowego żywienia. W ramach prezentacji przewidziano poczęstunek przygotowany przez studentów.

- 10:00 – 14:00 – Technika dla Ciebie ! – dr inż. Tomasz Stechnij – laboratorium OZE, sala D5, budynek D.

Podczas prezentacji zostanie przedstawione laboratorium energetyki odnawialnej a także prezentacja wiadomości z zakresu inżynierii motoryzacji.

- 10:00 – 14:00 – Ratuj z sercem – Koło Naukowe Młodych Medyków, dr n. med. Małgorzata Bujnowska, mgr Aleksandra Wysowska – pracownia czynności ratowniczych, sala 320 budynek A.

Zgodnie z Wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji (ERC), czynnością najważniejszą i równocześnie dającą największe szanse poszkodowanemu na przeżycie z Nagłym Zatrzymaniem Krążenia (NZK) jest wczesna defibrylacja. Publiczny Dostęp do Defibrylacji to ważny krok zwiększający poziom bezpieczeństwa osób z ryzykiem wystąpienia NZK. Pokaz ma na celu zwiększenie świadomości i wiedzy społeczeństwa z zakresu Automatycznych Defibrylatorów Zewnętrznych oraz umożliwi praktyczne przećwiczenie obsługi defibrylatora AED.

- 9:00 – 14:00 – Informatyczne inspiracje w robotyce studentów PWSZ im. Witelona w Legnicy – Koło Naukowe Informatyki Współczesnej, dr Aleksander Klosow – laboratorium elektroniczne, sala D7, budynek D.

W ramach prezentacji zostanie omówiony temat konstrukcji prostych robotów oraz inteligentnych systemów automatyki domowej w oparciu o platformę Arduino. Przedstawione zostaną zagadnienia programowania w języku C oraz sterowania takimi urządzeniami. Zostaną również zademonstrowane urządzenia elektroniczne zaprojektowane i zaprogramowane przez studentów PWSZ im. Witelona w Legnicy, uczestników koła informatyki KNIW przy Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych.

- 10:00 – 14:00 – Przekład w biznesie – Koło Naukowe Języka Biznesu działające przy Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych, mgr Joanna Czarnecka – laboratorium językowe, sala D8, budynek D.

Pokaz tłumaczenia symultanicznego wykładu o tematyce biznesowo-ekonomicznej z udziałem uczniów. Uczestniczący w prezentacji wysłuchają prelegenta, który wygłosi wykład w języku polskim z tłumaczeniem równoległym na język angielski bezpośrednio z kabiny. Uczniowie będą korzystali z odbiorników (słuchawek) i monitora. Pod koniec prezentacji zaprosimy osobę chętną z grupy do przećwiczenia krótkiego prostego tłumaczenia z języka polskiego na język angielski.

- 10:00 – 14:00 – Zajęcia strzeleckie z broni pneumatycznej – mgr Dariusz Stefaniak, sala C222, budynek C.

W trakcie Dnia Otwartych Drzwi Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy proponujemy także:

1. Pracownia edukacji wczesnoszkolnej – sala C122, budynek C.

2. Studio nagrań – przykład miejsca gdzie studenci mogą realizować swoje zainteresowania, informacja o studenckim radiu WitelON – sala 318, budynek C.

3. Pracownie medyczne: pracownie umiejętności pielęgniarskich, pracownia opieki długoterminowej, pracownie czynności ratowniczych – sale A316 – A326, budynek A.

4. Sala kinezyterapii, sala fizjoterapii i masażu – sala A05, A6, budynek A.

5. Laboratorium biochemii i mikrobiologii – budynek D.

Większe zorganizowane grupy pod opieką nauczyciela, które będą chciały zwiedzić Uczelnię oraz wziąć udział w zajęciach prosimy o kontakt pod numerem telefonu 76 723 23 44, 76 723 23 43 lub pisząc na adres e-mail: kulonp@pwsz.legnica.edu.pl.

Z okazji Dnia Otwartych Drzwi, organizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Witelona w Legnicy Biuro Karier zaprasza uczniów do udziału wwarsztatach, prowadzonych przez doradców zawodowych Biura Karier.

Pragniemy, aby uczniowie poprzez bezpośrednie doświadczenie zapoznali się z bogatą ofertą warsztatów rozwoju osobistego z których korzystają studenci iabsolwenci naszej Uczelni, przygotowując się do wejścia na rynek pracy oraz do planowania dalszych etapów kształcenia.

- 10 kwietnia 2017 – „Jak radzić sobie ze stresem?” – godz. 09.00- 12.00, sala 103a, budynek C, ilość uczestników:14 uczniów - prowadząca: Anna Nowakowska- Goldman- doradca zawodowy, pedagog.

- 12 kwietnia 2017 – „Praca w zespole”- dowiedz się jakie role pełnisz w zespole – godz. 09.00 -12.00, sala 103a, budynek C - ilość uczestników: 14 uczniów - prowadząca: Ewa Karlińska- doradca zawodowy, trener rozwoju osobistego, coach.

Zgłoszenia na warsztaty Biura Karier przyjmujemy do 5 kwietnia 2017 roku.

O udziale w zajęciach decyduje kolejność zgłoszeń

Kontakt:

Ewa Karlińska

e-mail: karlinskae@pwsz.legnica.edu.pl, tel. 76 723 23 22

Anna Nowakowska- Goldman

e-mail: nowakowskagoldmana@pwsz.legnica.edu.pl, tel. 76 723 23 29

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.