Logo Legnica24h.pl
Reklama

Dwie osoby odpowiedzą za wytwarzanie metamfetaminy; wpadli, bo na posesji wybuchł pożar

Dwóch mężczyzn odpowie przed legnickim sądem za wytwarzanie dużych ilości metamfetaminy. Linia produkcyjna narkotyków znajdowała się w nieużytkowanym domu jednorodzinnym w gminie Chocianów.

© Materiały prasowe / PAP / Marcin Bielecki

Akt oskarżenia w tej sprawie sporządziła Prokuratura Okręgowa w Legnicy. Trafił on do tamtejszego Sądu Okręgowego.

"Laboratorium", w który wytwarzane były narkotyki, wykryli we wrześniu 2022 r. strażacy wezwani do pożaru w nieużytkowanym domu jednorodzinny w gminie Chocianów. Linia produkcyjna metamfetaminy znajdowała się na poddaszu budynku; w wyniku pożaru uległa częściowemu nadpaleniu.

"Na miejscu zdarzenia zabezpieczono ponad kilogram metamfetaminy, o wartości rynkowej ponad 450 tys. zł" – poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy prok. Lidia Tkaczyszyn.

Jak ustaliła prokuratura, miesiąc przed pożarem Sławomir P. – jeden z oskarżonych w tej sprawie – zawarł przedwstępną umowę kupna posesji z poprzednią właścicielką. "Od tego czasu znacznie wzrosło zużycie w tej nieruchomości wykorzystywanego do produkcji narkotyków prądu" – powiedziała prokurator.

Dodała, że na posesji policjanci znaleźli dokumenty drugiego oskarżonego w tej sprawie - Dominika G. "Badania genetyczne śladów biologicznych ujawnionych na znajdujących się na miejscu zdarzenia dowodach przestępstwa także potwierdziły współudział tego oskarżonego w prowadzonym na terenie tej posesji przestępczym procederze wytwarzania narkotyków. Zabezpieczone ślady przemawiają za tym, że był jeszcze co najmniej jeden niewykryty współsprawca tego przestępstwa" – wskazała prokurator.

Mężczyźni zostali oskarżeni o wytwarzanie metamfetaminy w dużych ilościach. Nie przyznali się do zarzutów. Grozi im od trzech do 20 lat więzienia.(PAP)

Piotr Doczekalski

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.