Logo Legnica24h.pl
Reklama
Allatonce jaworska hurtownia wielobranżowa
Collegium Witelona

Dominik Nowak: na pewno wygrał zespół lepszy

Prezentujemy wypowiedzi trenerów Aleksandara Vukovicia i Dominika Nowaka po otwierającym rozgrywki piłkarskie w naszym kraju meczu Miedzi z Legią Warszawa w ramach 1/4 finału Totolotek Pucharu Polski.

© B. Hamanowicz / miedzlegnica.eu

Wypowiedzi trenerów po meczu Miedź Legnica - Legia Warszawa 1:2.

Aleksandar Vuković:

Na pewno cieszy nas przede wszystkim to, że awansowaliśmy dalej. Po tej długiej przerwie nie wiedzieliśmy do końca w jakiej dyspozycji wyjdziemy na pierwszy oficjalny mecz. Najważniejszy dla nas był awans. Zdajemy sobie sprawę, że stać nas na lepszą grę i ta lepsza gra z czasem powinna przyjść. Jeżeli chodzi o to spotkanie, pod kątem tego co pokazaliśmy w dużym wymiarze czasu, może nas zadowalać. Niepotrzebny, przypadkowy faul na czerwoną kartkę doprowadził do nerwowej sytuacji. Aczkolwiek do większej nerwowości doprowadziła utrata bramki, jak dla mnie w niegroźnej sytuacji. Nawet, gdy graliśmy o jednego mniej, do tego momentu nie było wielu groźnych sytuacji pod naszą bramką. Na pewno oczekuję też lepszej skuteczności w następnych meczach. Uważam, że kilka sytuacji powinniśmy lepiej i dokładniej rozegrać pod bramką przeciwnika. Ale w gruncie rzeczy jestem bardzo zadowolony z postawy zespołu po tej długiej przerwie. Zagraliśmy z dobrym rywalem, mającym duże umiejętności, jakość i będącym zespołem dobrze poukładanym. Rywale dzisiaj mogli postarać się, by pokonać Legię, a my jak zawsze czuliśmy większą presję, żeby nie przegrać tego meczu i wywalczyć awans. Biorąc to wszystko pod uwagę, jestem bardzo zadowolony.

Dominik Nowak:

Na pewno wygrał zespół lepszy. Legia pokazała większą jakość, także indywidualną. Jest to drużyna dobrze zorganizowana. Siłą warszawian w tym meczu były boczne strefy boiska, bardzo ofensywni pomocnicy, dobrze grający Karbownik czy Vesović, którzy mocno nakręcali grę rywali. Bramkę straciliśmy tak, jak nie chcieliśmy do tego dopuścić. Musimy to indywidualnie przeanalizować, bo ważne jest to, żeby takie błędy nie zdarzały nam się w lidze. Cieszą momenty, w których zespół podejmował walkę i starał się prowadzić równorzędną grę. Bramka na 1:2, wcześniej czerwona kartka mocniej pobudziła nas do tego, żeby zaatakować. Końcówka była emocjonująca, ale tak jak wspomniałem, Legia wygrała to spotkanie zasłużenie, jest w półfinale Totolotek Pucharu Polski. Dla nas to nie tylko lekcja, ale i dalszy element pracy z zespołem. Oczywiście jesteśmy smutni, bo nie zrealizowaliśmy celu jakim był awans, natomiast jest to dla nas materiał poglądowy. W pierwszej lidze musimy być zespołem, który będzie dominował.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.