Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Zaoszczędzić na OC? Opłaca się

OC to sztywny, obowiązkowy wydatek w budżecie każdego, kto jest właścicielem samochodu zarejestrowanego w Polsce. Nie ma przed nim ucieczki, ale można obniżyć wydatek związany z zakupieniem ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.

© Materiały prasowe

Sprawdź, dlaczego warto i jak to zrobić.

Dlaczego warto oszczędzać na OC

OC to jedyne obowiązkowe dla kierowców ubezpieczenie, którym musi być objęty każdy samochód z polską rejestracją. Chroni ono przed odpowiedzialnością cywilną, co oznacza, że jeśli spowodujesz wypadek, kolizję lub stłuczkę, wszystkie szkody zostaną pokryte z Twojej polisy. Łatwo więc dojść do wniosku, że osoba bez OC, która jest sprawcą szkód, musi za nie zapłacić we własnym zakresie. Jeśli natomiast interesuje Cię szersza ochrona ubezpieczeniowa, wykup dodatkowo autocasco, a najpierw znajdź odpowiednie ubezpieczenie AC.

Obowiązkowe ubezpieczenie daje realną ochronę, ale dotyczy ona wyłącznie jednego ryzyka. Nie da się bowiem kupić OC o szerszym zakresie i na innych warunkach niż ustawowe, ponieważ są one zawsze identyczne. Ile byś nie zapłacił za polisę i gdzie byś jej nie kupił, nie istnieje możliwość, żeby działała inaczej, niż określają to przepisy. Jeśli więc nie ma różnicy jakościowej pomiędzy ofertami różnych towarzystw, nie warto przepłacać, a jedynym czynnikiem, który należy brać pod uwagę przy zakupie OC, jest cena. Jak wobec tego znaleźć najtańsze ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej?

Jak oszczędzać na OC

Aby nie przepłacać za OC, należy znaleźć najtańszą ofertę. To konieczne bez względu na to, czy poszukujesz całorocznej polisy, czy może tylko krótkoterminowej (przeczytaj, czym jest i jak działa OC krótkoterminowe według serwisu kalkulator-oc-ac.auto.pl). Najprostszą drogą do wyszukania najtańszej polisy jest sprawdzenie, jaką składkę przyjdzie Ci zapłacić w poszczególnych towarzystwach. Takie porównanie wykonasz samemu przez Internet przy pomocy porównywarek ubezpieczeniowych lub w trakcie spotkania z agentem ubezpieczeniowym.

Kolejna sprawa to sposób płatności. Otóż jeżeli chcesz zaoszczędzić na OC, opłać je od razu, od ręki, i pod żadnym pozorem nie rozkładaj składki na raty. W ten sposób finalna cena wzrasta bowiem nawet o 20-30%, Co jeszcze? O ile kupno auta jest przed Tobą, nie wybieraj modelu z dużym silnikiem, ponieważ jego ubezpieczenie będzie kosztować więcej niż dla auta typowo miejskiego, o niewielkiej mocy i z małym silnikiem. Wynika to z faktu, że towarzystwa traktują właścicieli sportowych samochodów jako kierowców o wysokim stopniu ryzyka, którzy są częstymi sprawcami zdarzeń drogowych.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Robert z ubezpieczamy-auto.pl
Robert z ubezpieczamy-auto.pl19 listopada 2019 o 13:31
Zarówno ubezpieczenie OC jak i polisę OC warto sprawdzić w specjalnie przygotowanych do tego narzędziach, jak kalkulatory OC. Polecam ubezpieczamy-auto.pl. Można w kilka minut sprawdzić ubezpieczenie, porównać ceny w kilkunastu towarzystwach i tym samym zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.