Wernisaż Matyldy Tarnogórskiej w DK Atrium
W Domu Kultury Atrium w piątek odbył się wernisaż wystawy malarstwa Matyldy Tarnogórskiej. Wystawę można oglądać do 15 marca br.
Na ekspozycji znajdują się 23 obrazy przedstawiające pejzaż oraz martwą naturę. Kuratorem wystawy jest historyk sztuki, artysta plastyk Krzysztof Kułacz Karpiński. Licznie zgromadzeni goście mieli okazję usłyszeć historię powstania dzieł oraz zadać pytania autorce i kuratorowi.
Matylda Tarnogórska – mieszkanka Legnicy. Przepracowała 33 lata jako pielęgniarka na oddziałach szpitalnych w Legnicy. W pełni zajęła się malarstwem po przejściu na emeryturę. W 2022 r. otrzymała wyróżnienie w 44 Konkursie Amatorskiej Twórczości Plastycznej inspirowanej poezją Podhala w Nowym Targu. Brała udział w 36 Międzynarodowym Integracyjnym Plenerze Plastycznym w Prochowicach. W 2023 r. uczestniczyła w Plenerze Rękodzieła i Sztuk Wszelakich w Lubinie.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Reklama
Reklama
Najczęściej komentowane
Ostatnie opinie
Cichy wielbiciel Pani Marta jest ładna. Zakochać się można :)
10 listopadaMarta Bilejczyk-Suchecka nowym dyrektorem Legnickiego Centrum Kultury