Logo Legnica24h.pl
Reklama
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

Prokurator wszczął śledztwo ws. pożaru składowiska opon w Wilkowie

Prokurator rejonowy w Złotoryi Tomasz Pisarski wszczął śledztwo związane z pożarem składowiska opon w Wilkowie na Dolnym Śląsku. Strażacy wciąż dogaszają ten pożar, który pomimo dużych opadów deszczu trwa już 10 dni.

© Materiały prasowe / Facebook / 112 Polkowice

Jak poinformowała we wtorek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy prok. Lidia Tkaczyszyn, zostało wszczęte śledztwo w sprawie wywołania pożaru oraz spowodowania niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia ludzi oraz zanieczyszczenia środowiska. Sprawą zajmie się Tomasz Pisarski - prokurator rejonowy w Złotoryi.

"Drugim zagadnieniem tego śledztwa jest nielegalne sprowadzenie odpadów z Niemiec i składowanie w tym miejscu. Dosłownie tego samego dnia, gdy wybuchł pożar, czyli w sobotę 17 czerwca na to składowisko przywieziono opony tirem z Niemiec" - powiedziała prokurator Tkaczyszyn.

Dodała, że do momentu ugaszenia pożaru biegły z dziedziny pożarnictwa nie może wykonywać ekspertyz na miejscu, dlatego na razie trudno cokolwiek powiedzieć o przyczynach pożaru.

Pożar na składowisku w Wilkowie koło Złotoryi zauważono w sobotę 17 czerwca po godz. 10. Istniało duże ryzyko, że od płonących opon zajmie się pobliski las. Na miejscu pracowało 17 zastępów straży pożarnej. Dogaszanie wciąż trwa, strażacy koparką przewalają nadpalone opony, by następnie dokładnie przelewać teren wodą. Pomimo ostatnich opadów deszczu pogorzelisko wymaga starannego i ciągłego dogaszenia.(PAP)

Roman Skiba

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.