Logo Legnica24h.pl
Reklama

Polscy turyści utknęli za granicą. Biuro podróży Millennium Travel International niewypłacalne

Biuro Podróży Millennium Travel International Sp. z o.o. z siedzibą w Legnicy złożyło wczoraj oświadczenie o niewypłacalności.

© newsrm.tv

Biuro Podróży nie jest w stanie wywiązać się z umów zawartych z Podróżnymi w zakresie organizacji powrotu Klientów Biura Podróży do kraju. Obecnie, poza granicami kraju przebywa ponad 300 Turystów, którzy wykupili w ww. Biurze wczasy w Grecji (Korfu), Bułgarii (Słoneczny Brzeg) i Albanii (Ksamil).

W związku z zaistniałą sytuacją Marszałek Województwa Dolnośląskiego natychmiast podjął zdecydowane kroki w celu organizacji planowego powrotu Podróżnych do kraju. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w porozumieniu z Ubezpieczycielem organizuje loty powrotne Klientów niewypłacalnego Biura Podróży do Polski.

Podróżni w najbliższych dniach będą kończyli zakupione w Biurze Podróży wczasy w zagranicznych destynacjach zgodnie z ofertą. Natomiast organizacja i sfinansowanie lotów powrotnych koordynowane jest przez Urząd Marszałkowski i Ubezpieczyciela. Według wstępnych szacunków koszt powrotu Klientów Biura Podróży do Polski wyniesie ok. 600 tysięcy zł. Koszt ten pokryje polisa ubezpieczeniowa.

Pierwszy planowy powrót grupy polskich Podróżnych odbędzie się w piątek 21.09.2018 r. w godzinach wieczornych. W kolejnych dniach, będą organizowane kolejne loty zapewniające bezpieczny powrót do Polski wszystkim Klientom Biura Podróży. Oznacza to, że Podróżni nie odczują dyskomfortu związanego z zaistniałą sytuacją.

Należy podkreślić, że kierownictwo Biura Podróży zwróciło się o pomoc do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i pozostaje w stałym kontakcie. Biuro Millenium Travel International zarejestrowane jest w spisie organizatorów turystyki prowadzonym przez Urząd od 2011 roku. Dotąd Biuro nie wykazywało problemów z kondycję finansową. Imprezy turystyczne, które miały odbyć się zgodnie z ofertą Biura Podróży po dniu 20 września 2018 r. zostały wstrzymane.

Reklama

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.