Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Polscy turyści utknęli za granicą. Biuro podróży Millennium Travel International niewypłacalne

Biuro Podróży Millennium Travel International Sp. z o.o. z siedzibą w Legnicy złożyło wczoraj oświadczenie o niewypłacalności.

© newsrm.tv

Biuro Podróży nie jest w stanie wywiązać się z umów zawartych z Podróżnymi w zakresie organizacji powrotu Klientów Biura Podróży do kraju. Obecnie, poza granicami kraju przebywa ponad 300 Turystów, którzy wykupili w ww. Biurze wczasy w Grecji (Korfu), Bułgarii (Słoneczny Brzeg) i Albanii (Ksamil).

W związku z zaistniałą sytuacją Marszałek Województwa Dolnośląskiego natychmiast podjął zdecydowane kroki w celu organizacji planowego powrotu Podróżnych do kraju. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w porozumieniu z Ubezpieczycielem organizuje loty powrotne Klientów niewypłacalnego Biura Podróży do Polski.

Podróżni w najbliższych dniach będą kończyli zakupione w Biurze Podróży wczasy w zagranicznych destynacjach zgodnie z ofertą. Natomiast organizacja i sfinansowanie lotów powrotnych koordynowane jest przez Urząd Marszałkowski i Ubezpieczyciela. Według wstępnych szacunków koszt powrotu Klientów Biura Podróży do Polski wyniesie ok. 600 tysięcy zł. Koszt ten pokryje polisa ubezpieczeniowa.

Pierwszy planowy powrót grupy polskich Podróżnych odbędzie się w piątek 21.09.2018 r. w godzinach wieczornych. W kolejnych dniach, będą organizowane kolejne loty zapewniające bezpieczny powrót do Polski wszystkim Klientom Biura Podróży. Oznacza to, że Podróżni nie odczują dyskomfortu związanego z zaistniałą sytuacją.

Należy podkreślić, że kierownictwo Biura Podróży zwróciło się o pomoc do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i pozostaje w stałym kontakcie. Biuro Millenium Travel International zarejestrowane jest w spisie organizatorów turystyki prowadzonym przez Urząd od 2011 roku. Dotąd Biuro nie wykazywało problemów z kondycję finansową. Imprezy turystyczne, które miały odbyć się zgodnie z ofertą Biura Podróży po dniu 20 września 2018 r. zostały wstrzymane.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Patronat medialny
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.