Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Połączmy pokolenia - apeluje Barbara Morawiec, przewodnicząca Rady Seniorów

Na ostatniej już w tym roku sesji zebrała się (13 grudnia) Miejska Rada Seniorów w Legnicy.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Omawiano m.in. październikowe obchody Dni Seniora, realizację projektu związanego z aktywnością rad seniorów w Legnicy i sąsiednich gminach oraz plan pracy na rok 2019.

Radni wybrali nowego sekretarza rady, powierzając tę funkcję Stanisławie Seweryniak. Pogratulowali zaproszonemu na spotkanie Zdzisławowi Jasakowi, który przed kilku dniami odznaczony został przyznanym przez prezydenta RP Krzyżem Wolności i Solidarności. Gość zadeklarował chęć włączenia się w pracę legnickich środowisk senioralnych.

Rada wysoko oceniła różnorodność programową i atrakcyjność wydarzeń związanych z tegorocznymi Dniami Seniora, w których wzięło udział ok. 350 osob, jak również realizację nowego projektu Stowarzyszenia Szczęśliwych Emerytów „Przestrzeń dla aktywności rad seniorów” z Legnicy, Złotoryi i Prochowic. W dyskusji podkreślano konieczność wypracowania skutecznych form międzypokoleniowego współdziałania osób starszych z młodszymi i najmłodszymi. – Musimy łączyć pokolenia – apelowała przewodnicząca rady, Barbara Morawiec.

Udział w spotkaniu wziął prezydent Tadeusz Krzakowski, który złożył radnym serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne. – Zawsze jestem do państwa dyspozycji i będę wspierał bardzo ważne dla mnie inicjatywy całego środowiska senioralnego – podkreślił prezydent.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.