Logo Legnica24h.pl
Reklama
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

LBP zaprasza na prelekcję dr. Krzysztofa Łagojdy i otwarcie wystawy

Legnicka Biblioteka Publiczna zaprasza na prezentację wystawy plenerowej o kapelanach katyńskich „Gdziekolwiek cię poślą, pójdziesz…” i prelekcję dr. Krzysztofa Łagojdy, autora książki „Życie w cieniu śmierci”.

© Materiały prasowe / Dział Promocji LBP

Prezentacja wystawy plenerowej o kapelanach katyńskich „Gdziekolwiek cię poślą, pójdziesz…” i prelekcja dr. Krzysztofa Łagojdy, autora książki „Życie w cieniu śmierci. Losy rodzin katyńskich w latach 1939–1989 w świetle wywiadów z członkami Dolnośląskiej Rodziny Katyńskiej”.

15 kwietnia 2024 r., godz. 13.00

Miejsce: LBP, ul. Piastowska 22

wstęp wolny

dr Krzysztof Łagojda przeprowadził wielogodzinne rozmowy z członkami rodzin wymordowanych jeńców, materiał wspomnieniowy uzupełnił dokumentami i bogatą literaturą przedmiotu. Książka jest próbą odtworzenia życia tych rodzin w różnych okresach, począwszy od czasu wojny po koniec PRL, wykazuje,  jak zamordowanie ojca i męża przez NKWD wpłynęło na życie bliskich, w jaki sposób toczyła się egzystencja rodzin po wojnie, jak szukano informacji o losie zmarłego, podtrzymywano pamięć o nim, wreszcie jak odbierano stanowisko władz w tej sprawie.

Na wystawę składa się kilkanaście plansz przedstawiających fotografie i biogramy wojskowych kapelanów różnych wyznań i religii, którzy zginęli w katyńskim lesie. Ekspozycja powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Pamięć Kapelanów Katyńskich we współpracy z Wojskowym Instytutem Wydawniczym, Ordynariatem Polowym i Muzeum Wojska Polskiego.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.