Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Koronawirus w dwóch legnickich szkołach. Na tydzień wraca nauczanie zdalne

Od poniedziałku do piątku (21-25 września) Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Złotoryjskiej w Legnicy pracuje w trybie zdalnym. U jednej z uczennic szkoły potwierdzono wynik pozytywny na obecność koronawirusa.

© Materiały prasowe / PAP

Dyrektor szkoły podjął tę decyzję w godzinach popołudniowych już 18 września, po konsultacjach z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną i organem założycielskim szkoły. Nauczanie zdalne dotyczy całej szkoły, czyli 489 uczniów i 51 nauczycieli.

Chcemy maksymalnie zadbać o bezpieczeństwo uczniów i ich rodzin oraz pracowników oświaty. Stąd też nasze działanie prewencyjne – podkreśla zastępca prezydenta Legnicy Krzysztof Duszkiewicz.

Czekamy na wyniki testów u innych uczniów i nauczycieli z tej szkoły. Jesteśmy w stałym kontakcie z jej dyrekcją oraz służbami sanitarnymi i na bieżąco monitorujemy sytuację – dodaje Duszkiewicz.

W podobnym trybie przez ten tydzień będą uczyli się uczniowie w niepublicznym Zespole Szkół Akademickich (Akademickie Liceum Ogólnokształcące i Technikum Akademickie).

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.