Logo Legnica24h.pl
Reklama

IX Ogólnopolski Turniej Ośrodków Kibice Razem

IX Ogólnopolski Turniej Ośrodków Kibice Razem za nami. 19 reprezentacji, które konkurowały ze sobą w 10 przeróżnych konkurencjach przygotowanych przez koordynatorów projektu. Na koniec turniej piłkarski.

© Materiały prasowe / KIBICE RAZEM MiedĹş Legnica

IX Ogólnopolski Turniej Ośrodków Kibice Razem za nami. 19 miast, jako gospodarz Gdynia, następnie Białystok, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Tychy, Zabrze, Kielce, Lublin, Chorzów, Bełchatów, Kalisz, Nowy Sącz, Szczecin, Mielec, Warszawa, Stalowa Wola, Opole i oczywiście Legnica. 19 reprezentacji, które konkurowały ze sobą w 10 przeróżnych konkurencjach przygotowanych przez koordynatorów projektu. Na koniec turniej piłkarski. Działo się. Ale od początku.

Gniewino, Hotel Mistral – miejsce, w którym to swoje zgrupowanie przed Euro 2012 miała piłkarska reprezentacja Hiszpanii. Wszystko na najwyższym poziomie, świetnie przygotowane boiska, 4 gwiazdkowy hotel, strefa spa z basenami, jaquzzi czy choćby sauną, strefa rozrywki, 26 km do morza. To miało się podobać dzieciakom i się podobało. My jako KR Miedź Legnica do Gniewina udaliśmy się wspólnie z reprezentacją KR Wrocław, a więc po przyjacielsku w wesołym klimacie. Pierwszy dzień wycieczki – 10 godzin w trasie – męcząco, ale wesoło. Zaraz po przyjeździe kolacja i strefa spa – tak aby zrelaksować się po długiej podróży. Drugi dzień – pobudka, śniadanie i od samego rana na sportowo. Do południa 9 konkurencji w tym min. bramka celnościowa, żonglerka, skok w dal, slalom z piłką, quiz wiedzy o sporcie itp. Jako że zaliczenie wszystkich stanowisk poszło nam bardzo sprawnie i do drugiej części zawodów pozostało nam troszkę czasu nie zastanawiając się długo odpalamy autokar i ruszamy w stronę morza. Z nami wspólnie reprezentacje Kibice Razem Śląsk Wrocław, Polonia Warszawa, Stal Stalowa Wola oraz Nowy Sącz. Był to strzał w 10 dla niektórych dzieciaków był to ich pierwszy w życiu kontakt z Bałtykiem. Wspólne zdjęcia, szybka kąpiel i wracamy. Obiad chwila relaksu i gramy. Jako że po pierwszej części zajmowaliśmy 3 miejsce przyszło nam grać z najlepszymi w grupie A. Pierwszy mecz z gdyńską Arką po zaciętej walce w plecy 1:2, drugi z Sandecją wygrany 2:0, trzeci z przyjaciółmi z Wrocławia również zwycięski i to aż 5:0 - ot taki mały rewanż za ostatnią porażkę w Ekstraklasie. Koniec końców, po podsumowaniu wszystkich gier i konkurencji lądujemy na podium na 3 miejscu ze stratą 1 pkt do drugiej Arki Gdynia. Mistrza w tym roku zgarnia reprezentacja Sandecji Nowy Sącz. Jak na 19 ośrodków wynik bardzoooo pozytywny. Jednak nie to w tym wszystkim było najważniejsze. Priorytetem było to, aby dzieciaki mogły poczuć się jak prawdziwy sportowiec, wziąć udział w sportowej rywalizacji na zasadach fair play, konkurować ze swoimi rówieśnikami, poznać nowych kumpli / koleżanki z innych miast. To wszystko się udało. Świadczyły o tym choćby uśmiechy na buźkach uczestników, które nie znikały z twarzy przez cały czas trwania zawodów. Jedyne smutne miny u naszych młodych sportowców pojawiły się dwa razy raz po przegranym meczu, dwa, gdy trzeba było wracać do domu ... Warto dodać, że dzięki głównym organizatorom zawodów każdy z uczestników wrócił do domu z pamiątkowym medalem oraz nagrodami rzeczowymi, natomiast 3 pierwsze miejsca otrzymała również puchary.

Podsumowując. Mega udany wyjazd. Organizacyjnie pierwsza klasa. Dziękujemy MSiT, PZPN, Łączy nas piłka za to, że mogliśmy pokazać naszym dzieciakom jak wygląda profesjonalny sport od środka. Dziękujemy i miejmy nadzieję do zobaczenia za rok ... HEJ MIEDŹ 

Skład reprezentacji KIBICE RAZEM MIEDŹ LEGNICA 

Trener drużyny – Bartłomiej Żygadło, opiekun – Krzysztof Piotrowski

Jakub Pławuszewski, Michał Reszczyński, Dominik Tomaszewski, Brajan Kubicki, Dorian Łakatusz, Daniel Korycki, Piotr Piotrowski, Dominik Michalski 

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.