Logo Legnica24h.pl
Reklama

II etap inwestycji na Świerkowej także z dotacją MSiT!

Miedź powalczyła o dodatkowe środki na kompleksową modernizację bazy przy zbiegu ulic Sportowców i Świerkowej w Legnicy.

© Materiały prasowe / MiedĹş Legnica

W drugim etapie inwestycji - kiedy zakończy się budowa boisk (I połowa 2025 r.), jedno z nich zostanie przykryte halą pneumatyczną (tzw. balonem), którego zakup i montaż także pomoże sfinansować Ministerstwo Sportu i Turystyki! Przypomnijmy: wiosną 2023 roku MSiT poinformowało, że dofinansuje kwotą blisko 4 milionów złotych modernizację obiektu treningowo-meczowego Akademii Piłkarskiej Miedzi. Nie będzie to więc koniec poważnej inwestycji!

W marcu 2023 roku dowiedzieliśmy się, że wniosek złożony przez Miedź o dofinansowanie inwestycji „Przebudowa bazy treningowej Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica, zlokalizowanej przy ul. Sportowców w Legnicy" uzyskał pozytywną opinię Ministerstwa Sportu i Turystyki, dzięki czemu zostanie objęty dofinansowaniem w ramach „Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej – edycja 2022". Wartość całego zadania inwestycyjnego to blisko 7 mln złotych, a MSiT dofinansuje inwestycję kwotą 3 983 700,00 zł (część pieniędzy trafi do Klubu w 2024 r., a część w 2025 r.). Pozostałą kwotę Klub zabezpieczy z własnych środków. Obecnie na ukończeniu są prace formalno-prawne, związanie z umową dotacyjną, a inwestycja ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Przypomnijmy, że w jej ramach powstanie m.in. nowy budynek szatniowo-sanitarny, boiska treningowe z oświetleniem, boisko meczowe oraz niezbędna infrastruktura towarzysząca. Zakończenie inwestycji planowane jest na pierwszą połowę 2025 roku.

Ale to nie koniec dobrych wiadomości. Po zakończeniu budowy boisk, jedno z nich (ze sztuczną nawierzchnią) zostanie przykryte halą pneumatyczną (tzw. balonem).

"Już przy tworzeniu koncepcji i składaniu pierwszego wniosku myśleliśmy o docelowym przykryciu jednego z boisk balonem, by szczególnie najmłodsze dzieci, trenujące w naszej Akademii, miały komfortowe warunki do treningu w okresie zimowym. Latem wystartowaliśmy w kolejnym konkursie ogłoszonym przez MSiT, a dziś Ministerstwo Sportu i Turystyki poinformowało, że znaleźliśmy się wśród 14 podmiotów wstępnie zakwalifikowanych do dofinansowania" – mówi Tomasz Brusiło, Prezes Zarządu Miedzi.

Na II etap inwestycji pod roboczą nazwą „Świerkowa – odnowa" potrzebna będzie kwota ponad 1,38 mln zł. Ministerstwo Sportu i Turystyki wstępnie zadeklarowało ponad 785 tys. zł dofinansowania. Brakującą kwotę klub będzie musiał zabezpieczyć ze środków własnych.

Przypomnijmy, że I etap inwestycji, o wartości blisko 7 mln zł, obejmuje m.in. budowę budynku szatniowo-sanitarnego, modernizację boiska pełnowymiarowego z nawierzchnią naturalną (meczowego) wraz drenażem i systemem nawadniania, budowę pełnowymiarowego boiska całorocznego z nawierzchnią sztuczną wraz z oświetleniem, budowę całorocznego boiska treningowego typu „orlik" z nawierzchnią sztuczną wraz z oświetleniem, budowę niezbędnej infrastruktury towarzyszącej wokół boisk, tj. piłkochwytów, ławek rezerwowych, ciągów komunikacyjnych, wygrodzenia, niezbędnych prac ziemnych, przyłączy technicznych oraz terenów zielonych, w tym terenów rozgrzewkowych.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.