Logo Legnica24h.pl
Reklama
DJAtoys.pl - internetowy sklep z zabawkami dla dzieci
PWSZ im. Witelona w Legnicy
Koparka Jawor - roboty budowlane

Rusza 34. Conversatorium Oragnowe. Wejściówki rozeszły się błyskawicznie, ale będą transmisje online

W środę rozpoczyna się 34. Legnickie Conversatorium Organowe im. prof. Stanisława Moryto. To jeden z najważniejszych w Europie festiwali współczesnej muzyki organowej i jej improwizacji.

© Materiały prasowe

Czeka nas wiele świetnych koncertów, wykonywanych przez znakomitych artystów - Conversatorium to jeden z najważniejszych w Europie festiwali współczesnej muzyki organowej i jej improwizacji.

Koncerty w Ewangelickim Kościele Marii Panny oraz Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej, których plan znajdziecie TUTAJ będą odbywały się z udziałem publiczności, jednak mocno ograniczonej ze względu na pandemię.

Bezpłatne wejściówki na koncerty były dostępne w Galerii Satyrykon przez kilka godzin. Rozeszły się błyskawicznie. Jednak dla wielbicieli współczesnej muzyki organowej mamy dobrą wiadomość - wszystkie koncerty Conversatorium będą transmitowane na żywo na kanale You Tube Legnickiego Centrum Kultury - TUTAJ. Zapraszamy serdecznie do słuchania koncertów online!

Tegoroczne Conversatorim zostało poprzedzone briefingiem prasowym w Browarze Staromiejskim w Legnicy, podczas którego przedstawione zostały szczegóły festiwalu, a browar - tradycyjnie - zaprezentował uwarzone specjalnie dla publiczności Conversatorium (i nie tylko) Piwo Organowe.

– To piwo, które świetnie nadaje się do dłuższych posiedzeń i rozmów o muzyce organowej. Znam tę muzykę, ponieważ pochodzę ze Świdnicy, a w tamtejszym Kościele Pokoju często odbywają się koncerty organowe. Warząc Piwo Organowe na legnickie Conversatorium kierowałem się przede wszystkim oczekiwaniami publiczności festiwalu. To bardzo dobre piwo, pełne aromatów żywicy i owoców egzotycznych, skierowane i dla panów, i dla pań, i nawet dla tych, którzy preferują wino. Zapraszamy publiczność festiwalu na spotkania między koncertami w Browarze Staromiejskim. Uwarzyliśmy aż 500 litrów pysznego Piwa Organowego – mówi Rafał Harchala, piwowar, który stworzył piwo.

Przypomnijmy, że tradycja piwa związanego z festiwalami organowymi jest bardzo popularna w wielu europejskich krajach. Podpatrzył ją w Belgii Michał Sławecki, wybitny organista i gregorianista, dyrektor artystyczny Legnickiego Conversatorium Organowego i zachęcił Legnickie Centrum Kultury, które organizuje festiwal, do przeniesienia tej tradycji na legnicki grunt.

Zapraszamy na festiwal, świetne koncerty organowe i na degustację Piwa Organowego.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.