Logo Legnica24h.pl
Reklama
Allatonce jaworska hurtownia wielobranżowa
Collegium Witelona

Dominik Nowak nie jest już trenerem Miedzi

Mecz z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza był ostatnim na ławce trenerskiej Miedzi dla Dominika Nowaka. - Kontrakt ze szkoleniowcem został rozwiązany za porozumieniem stron - poinformował w poniedziałek klub.

© Pawe?? Sasiela

Zwolnienie trenera na miesiąc przed końcem ligi nie jest rozwiązaniem, które należy do tych najbardziej profesjonalnych. Chcielibyśmy być klubem, który daje czas trenerowi na dokończenie swojej pracy, w tym korygowanie błędów, które przecież popełnia każdy. Trener Dominik Nowak tego czasu na osiąganie wyznaczonych celów oraz poprawę gry zespołu otrzymał jednak moim zdaniem w Miedzi wystarczająco. Dzisiaj rozwiązaliśmy kontrakt za porozumieniem stron oraz z trzymiesięcznym odszkodowaniem za wcześniejsze rozwiązanie kontraktu, który formalnie wygasał 30 czerwca 2023 roku. Będziemy pamiętać trenera nie tylko jako osobę, z którą świętowaliśmy nasze dotychczasowe największe sukcesy, ale również jako uczciwego i rzetelnego człowieka – powiedział Andrzej Dadełło, właściciel Miedzi.  

Trener Dominik Nowak pracował w Miedzi ponad 3 lata. Pracę w Legnicy rozpoczął 9 czerwca 2017 roku. W pierwszym sezonie prowadzona przez niego Miedź w imponującym stylu wygrała rozgrywki 1 Ligi i wywalczyła pierwszy awans do Ekstraklasy w swojej historii. W najwyższej klasie rozgrywkowej Miedź do ostatniej kolejki walczyła o utrzymanie – ostatecznie do realizacji tego celu zabrakło zaledwie punktu. Mimo spadku trener pozostał na stanowisku i w obecnym sezonie jego celem był powrót z drużyną do krajowej elity.

Jednak zespół, zbudowany na życzenie i według wytycznych trenera, nie prezentował się na miarę oczekiwań, a po wiosennym restarcie rozgrywek, po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, wyraźnie zawodził. Legniczanie w kiepskim stylu przegrali mecze z najgroźniejszymi rywalami w walce o awans – Stalą Mielec i Bruk-Bet Termaliką Nieciecza, a w starciu z Podbeskidziem dali sobie wydrzeć zwycięstwo w doliczonym czasie gry, mimo gry w przewadze.

Nowak oprócz historycznego awansu z Miedzią do Ekstraklasy doprowadził legnicki zespół także do półfinału (2019) i ćwierćfinału (2020) Pucharu Polski. W sumie poprowadził Miedź w 109 meczach o stawkę – wygrał 46, zremisował 28 i przegrał 35.

Nazwisko nowego trenera Miedzi poznamy w ciągu najbliższych godzin.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.