Logo Legnica24h.pl
Reklama
Filharmonia Dowcipu

Radni przyjęli budżet na 2018 rok

W czwartek (11.01) odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Legnicy, podczas której radni uchwalili projekt budżetu na 2018 r. Za przyjęciem głosowało 10 radnych, 7 było przeciwnych, 4 wstrzymało się od głosu.

Fot. Anna Cybulska © Anna Cybulska

Zanim radni przeszli do głosowania, radny Jarosław Rabczenko zgłosił kilka wniosków dotyczących zmian w projekcie budżetu. Proponował w nich cięcia m.in. w Legnickim Budżecie Obywatelskim, rezerwie budżetowej, odprawach nauczycielskich.

Skarbnik miasta Grażyna Nikodem odniosła się do tych propozycji:

- Cztery wnioski, w tym dwa dotyczące wydatków majątkowych, gdzie zmniejszenie będzie na kwotę 1 mln złotych i wydatki bieżące na kwotę 1,7 mln złotych, czyli razem zmniejszenie na kowtę 2,7 mln. To daje nam budżet niezrównoważony.

Cała wypowiedź: 

Następnie w nawiązaniu do wypowiedzi skarbnik, głos zabrał radny Jarosław Rabczenko:

- Jedynymi przesłankami, które nam przyświecały, było zredukowanie tego potężnego długu, który w naszym mieście na przestrzeni tych kilkunastu lat się pojawił.

Cała wypowiedź:

Do złożonego wniosku również odniosła się zastępca prezydenta Jadwiga Zienkiewicz:

- Mam nadzieję, że Pan wycofa się z tego wniosku, bo jest on kompromitujący... chyba Pan przecholował.

Cała wypowiedź:

Propozycja zmian została w całości odrzucona. Po krótkiej przerwie radni przeszli do głosowania w sprawie projektu budżetu na 2018 rok. Za zagłosowali: Ignacy Bochenek, Wojciech Cichoń, Mirosław Jankowski, Ryszard Kępa, Jacek Kiełb, Stanisław Kot, Benedykt Ksiądzyna, Grażyna Pichla, Bogumiła Słomczyńska i Piotr Żabicki.

Przeciw: Jacek Baczyński, Zbigniew Bytnar, Ewa Czeszejko-Sochacka, Zbigniew Rogalski,Wacław Szetelnicki, Krzysztof Ślufcik i Adam Wierzbicki.

Wstrzymali się: Krystyna Barcik, Maciej Kupaj, Jarosław Rabczenko, Lesław Rozbaczyło.

Uchwalony przez radnych budżet wchodzi w życie 1 stycznia 2018 roku.

- Zwyciężył rozsądek i interes mieszkańców miasta. Bardzo się z tego cieszę. Głosowanie przywróciło mieszkańcom zaufanie do samorządu, ochroniło jego autorytet. Teraz przed nami ogrom pracy, realizacja zaplanowanych inwestycji i społecznych potrzeb legniczan – powiedział po głosowaniu prezydent Tadeusz Krzakowski.

Przypomnijmy, że 27 grudnia minionego roku na zwyczajnej sesji Rady Miejskiej budżet nie został uchwalony. Wówczas 10 radnych głosowało przeciw, a 10 było „za”.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.